reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna

joanka - faktycznie to skandal ze lekarze dotychczas nic nie zauwazyli :no:
Mam jednak nadzieje ze rehabilitacja sprawi ze juz wkrotce wszystko bedzie dobrze :-)
 
reklama
Joanko, a czy maluszek nie preferował poprostu jednej strony np spi tylko na lewej stronie główki? U nas tak było i żeby nie dopuscic do przykurczu czyli po jednej stronie śliniejszych mięśni, na siłe przekręcałam go na ta drugą jak tylko zasnął zmineiałam mu pozycję, wszystkie zabawki i ja zawsze pokazywałam mu sie z tej słabszej strony żeby ruszał sie w tą drugą i to pomogło tylko, że my to od razu robiliśmy to jest od pierwszego miesiąca. No i nie wiem czy o tym samym mówimy.

u nas też było podobnie. mały kładł zazwyczj główkę na prawej stronie, w ogóle nie chciał na drugiej, do tego stopnia ze głowka zaczeła mu sie spłaszczać włąsnie na tej stronie (do tej pory jeszcze wszystko wraca do siebie i coraz bardziej się zaokrągla). Ale też własnie zaczełam na siłe dosłownie prowokować ta lewa stronę... Pozamieniałam stronę w łózeczku, przewijaku itd. wszystko robiłam od lewej strony itd. Potrafiłam dosłownie w nocy wstawać co chwile zeby sprawdzać na której stronie leży i w razie czego przekładac. Teraz już jest dobrze, czasem kładzie na jednej stronie czasem na drugiej, w każdym razie ma juz taką możliwosć. Ale i tak nadal musi głównie lezec na lewej, bo po prawej nadal ta główka jest miękka i mogłoby pogłebiać sie to spłaszczenie. Lewa jest juz twardziutka. najważniejsze ze nie ma juz z tym problemu. Wczesneij dosłownie nie było to mozliwe jakby własnie jakis miesień ciagnął... Nie to ze on nie chciał, tylko fizycznie nie był w stanie. Mógł miec na wprost lub w prawo. No ale to nie to samo co u joanki. Normalnie w szoku jestem:szok: Jak lekarze wczesniej mogli tego nie zauważyć:eek: Ślepi czy co?? To po co te wszystkie kontrole rozwoju są itd... Joanko a gdzie jeździsz z małym? Trzymam kciuki za powodzenie rechabilitacji, w sumie dobrze ze późno niż wcale...
 
u nas Max mial blokade w kregoslupie, potrafil z tego powodu przekrecic glowke tylko w jedna strone, z tego powodu glowka nie jest okragla. Z tej strony na ktorej lezal jest plaska. Szukalismy odpowiedniego lekarza, ktory by nam pomogl, bo biedaczek caly czas sie meczyl i plakal. W koncu trafilismy do Hanoweru, gdzie blokada zostala usunieta, Max potrafi juz krecic glowka, chociaz na tej jednej stronie lezy nadal niechetnie. Z raci tego, ze glowka nie odzyskala sama swojego ksztaltu zdecydowalismy sie na specjalny chelm, ktory ma glowke formowac. Mialam mnostwo mysli, rozwazalam wszytskie za i przeciw, ale doszlam do wniosku, ze bedzie lepiej dla niego, jesli teraz przez 2-3 miesiace ponosi chelm i wszytsko sie ureguluje, niz gdyby mial w przyszlosci miec problemy i mialby byc wysmiewany przez rowiesnikow z tego powodu. Moglabym poczekac, bo lekarze twierdzili, ze wszytskow ciagu pierwszego roku mogloby sie jeszcze normalnie uformowac, ale gdyby tak nie bylo? wtedy mogloby byc juz za pozno na terapie. Dlatewgo 5 grudnia jedziemy po nasz chelm. Trzymajcie kciuki,zeby dobrze nam poszlo!:)
 
widac patrzac z perspektywy. jak chlopaki wroca do domu postaram sie zrobic zdjecie, na ktorym bedzie widoczne, zeby Wam to bardziej przyblizyc. Boje sie strasznie, bo nie wiem, jak Max zareaguje, czy nie bedzie to dla niego tylko obciazenie. Chcialabym bardzo, zeby nie zwracal za bardzo uwagi na to, ale okaze sie w "praniu" jak to bedzie.
 
zielono_mi jesli możesz napisz coś więcej o tym chełmie. Mam wrażenie ze Misiakowi też głowka nie chce sie ładnie wyrównać, co widac dopiero jak sie patrzy na niego z góry. Do neurologa idziemy dopiero 12 grudnia i nie omieszkam o to zapytac.
A Wam życze powodzenie :-) hihi dzieki Tobie i bliźniakom jest trojka dzieci z 9 maja
[mogałma cos przegapic, jak tak to przepraszam inne mamy i dzieci za nie uwage, ale nadrobic tu stracony czas(ciąży) w tej chwili jest niemozliwe]
 
tutaj na poczatek link, niestety po niemiecku, ale znajdziesz kilka zdjec : Helmtherapie
zakladany jest dzieciom od 6 miesiaca zycia(wczesniej byloby to za ciezkie dla glowy i szyji do noszenia, natomiast po ukonczeniu roku kosci sa juz za twarde i nie przyniosloby to wiekszych efektow) noszony nie dluzej niz pol roku, pozwala na dosc szybkie przywrocenie normalnego, poprawnego ksztaltu glowy u maluszka. Nie wiem, co moglabym Ci napisac, po polsku brakuje mi jakos slow co do terapii. ale jesli tylko masz jakies pytania pytaj, a na pewno odpowiem. Tak bedzie na pewno latwiej.
 
znalazlam cos jeszcze :
"Plagiocefalia ułożeniowa" jest najczęstszym przypadkiem deformacji i charakteryzuje się (parallelogram) kwadratowym kształtem głowy (patrząc z góry). Powodowana jest powtarzanym naciskiem zewnętrznym na jedną ze stron głowy i nie jest związane z kraniostenozą. W związku z tym, że czaszka niemowlęcia jest bardzo plastyczna, co pozwala na dostosowanie się do kanału rodnego podczas narodzin, możliwe jest zdeformowanie głowy i asymetrii twarzy przez powtarzany nacisk zewnętrzny powodujący przesuwanie kości czaszki i twarzy. W większości przypadków rozwiązaniem problemu może być odpowiednie ułożenie dziecka podczas snu, zabawy i odpoczynku.
Glowa-01.jpg
We wczesnym okresie rozwoju w przypadku zaawansowanej deformacji można zastosować specjalną opaskę modelującą czaszkę - więcej na Positional Plagiocephaly (Abnormal Head Shape, Flat Head Syndrome) Cranial Technologies Inc. Information on the Prevention, Diagnosis and Treatment of infant positional plagiocephaly with a cranial remodeling orthosis (DOC Band
 
poczekam jeszcze na konsultacje. moze cos poradzą. jak nie to bedziemy myslec o takich środkach :-) kurcze maly mial okres ze zasypial tylko na lewym boku :-( jak sie go przekrecało to odrazu wracał do poprzedniej pozycji inaczej nie lubił zasypiac. no imasz babo placek :-( teraz jak karmie go butla to tylko na prawej ręce zeby choć na troszke zmienic pozycje....
 
reklama
Do góry