reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna

wrocili w koncu, ale...bedziemy musieli do Hamburga jeszcze conajmniej dwa razy jechac. Myslalam, ze chelm dostaniemy juz na pierwszej wizycie, okazalo sie, ze to byla tak zwana wizyta informacyjna, lekarz wyjasnil nam jeszcze raz co i jak i przepisal skierowanie na chelm. Teraz czekamy na odpowiedz z kasy chorych, jesli bedzie pozytywna( innej mysli do siebie nie dopuszczam:no:) jedziemy zrobic gipsowy odlew, a pozniej na jego podstawie dostaniemy dopiero chelm. Tak wiec na razie czekamy. Mam nadzieje,ze nastenym razem tez bede mogla z Maksem pojechac:tak:
 
reklama
Oi doczytałam dopiero, mam nadzieję że nie będzie to ciężkie, na długo? Cały dzień ma to nosić?
 
nie, ciezkie nie jest, maluch musi przeciez podnosci i ruszac glowka nawet z chelmem:tak: tylko przed ukonczeniem 6 miesiecy miesnie szyjki jeszcze na dodatkowe obciazenie za slabe. Nosic bedziemy ok 3 miesiecy(to taki optymalny termin) przez caly dzien i noc, zdjac mozna ewentualnie do kapieli. Ale jesli ma pomoc to sie przeciez przemeczymy:tak:
 
zielono mi- ojoj, ja dopiero teraz doczytałam chełmie, wierzę że jest ciężko i w ogóle, ale ważne, żeby było widać skutki! powodzenia życzę ...ściskam;);-)
 
ja przez ostatnie 3 miesiące chodziłam 3 razy w tygodniu :szok::szok::szok: na rehabilitację właśnie z powodu układania główki w jedną stronę co spowodowało spłaszczenie główki na tejże stronie + 1 raz w tygodniu na masaże tworzo-czaszki...
a dziś efekt jest taki ,że pan neurolog powiedział, że nie musimy już chodzić, jest wszystko ok.
:tak:
 
u nas na szczęście w miare szybko pan doktor zdiagnozował że mały ma tendencje do trzymania główki na jednej stronie więc podjeliśmy czynności zaradcze :tak: ale też musieliśmy iść prywatnie do lekarza bo nasz stary konował z przychodni nic nie widział :wściekła/y:na szczęście zmieniliśmy tę panią ;-)

zielono _mi - ja też życzę powodzenia i dużo dobrego nastroju dla synka żeby go ten chełm nie denerwował ;-)trzymam kciuki za szybkie efekty :tak:
 
my walczylismy o skierowanie do lekarza, bo nasza lekarka uwazala, ze wszytsko jest w porzadku:wściekła/y: ale dzisiaj juz sie miarka przebrala i lekarza zmieniamy w trybie natychmiastowym.
 
U Nas było tak ze napierw trzymał glówke tylk w prawo wiec przykaz jak najczesciej kłaść na lewym boczku i tak sie nauczył, że potem inaczej nie chcial zasypiać a teraz bedzie robota w druga strone :-( niestety u nas zapisuje tylko 15 na wizyty i w październiku sie spóżńiłam o godzine :-( o 13 nie było juz miejsc na listopad <szok> jeszcze tylko pare dni.
 
reklama
dziewczyny powiedzcie, macie jakies doswiadczenie w rehabilitacje metoda Vojty i Bobath? Bylismy wczoraj pierwszy raz, bedziemy chodzic raz w tygodniu,ale cwiczenia trzeba powtarzac w domu przy kazdym przewijaniu, takiem10 minutowe serie. Przez chwile bylo ok, pozniej krzyki i placz.Nie wiem,czy dam rade cwiczyc z nimi widac,jak sie mecza, mimo,ze wiem,ze to nie boli i jest tylko dla ich wlasnego dobra.:no:
 
Do góry