reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik ciążowy

reklama
Hej.
Ja sobie tak myślę, że dobrze by było zrobić fajną listę w punktach o zawartości torby do szpitala, czyli co dla mamy, co dla dziecka i ewentualnego taty, który będzie towarzyszył przy porodzie. Różne info można znaleźć w necie, ale to co potrzebne lepiej jest miec czarne na białym w punktach, a dziewczyny które juz maja porody za soba moga z własnego doswiadczenia dorzucić, co im było niezbędne. Także piszę co sama ponownie spakuję i prosze uzupełniać:) Każdy szpital ma swoje wymagania, w jednych trzeba brać to wszystko co poniżej, a znów inne zapewniają np. środki higieniczne, więc przed porodem najlepiej odwiedzić miejsce w którym będziemy rodzić i sie doinformować.


TORBA DO SZPITALA:


DLA MAMY:
-przede wszystkim komplet dokumentów ubezpieczeniowych, dowód osobisty, kartę ciazy i wyniki badań
-ręcznik kapielowy najlepiej ciemny kolor, wiadomo żeby się nie poplamił, recznik do rąk, twarzy
-podstawowa kosmetyczka(pasta, szczoteczka, krem, szampon, żel pod prysznic itd)
-gumka do wlosów lub opaska, żeby włosy nie przeszkadzały przy porodzie
-woda do picia w trakcie porodu
-pomadka nawilżająca usta
-do porodu t-shirt ( albo nawet 2 ), bo szpital nie zawsze daje te "eleganckie" szpitalne koszule
-2 koszule nocne , przystosowane do karmienia dziecka
-ja osobiście na pewno wezmę spodnie z piżamy, bo nie lubie chodzic z gołym tyłkiem, tzn. tylko w koszuli nocnej
-siatkowe majtki 3 sztuki
-ja równiez polecam zwykłe bawełniane majtki, ja w nich chodziłam, wziąć nie zaszkodzi
-podkłady ginekologiczne (czyli te mega duże podpaski poporodowe) 2paczki po 10 sztuk
-podkłady porodowe na łóżko (duże) 1 paczka
-wkładki laktacyjne
-szlafrok
-klapki pod prysznic
-papcie
-skarpetki, podczas porodu zimno w stopy ;)
-ładowarka do telefonu
- I PRZEDE WSZYSTKIM DOBRE MYŚLI:)


DLA DZIECKA:
-2-3 komplety na każdy dzień pobytu w szpitalu, np. 3 pajacyki rozmiar 56, bawełniana czapeczka, łapki niedrapki, skarpetki
-rożek
-paczka pampersów rozmiar 1
-chusteczki nawilżane
-krem do pupy
-krem do buzi
-ubranka na wyjście ze szpitala (kombinezon, czapka, rękawiczki, ubranko)
-pieluszki tetrowe, z 3-4 sztuki, przydadzą się do wielu czynności, np. jako podkład do przebierania dziecka, do wytarcia buzi jak sie uleje, do wycierana mleka wyciekającego z piersi jesli jeszcze w szpitalu dopadnie nas nawał pokarmu itp.
-kocyk

DLA TATY:
-aparat
-coś do przekąszenia,picia, bo może tam spędzic wiele godzin podczas porodu
-skarpetki, t-shirt do przebrania (ewentualnie)

Pewnie o wielu rzeczach zapomniałam, ale jak mnie oświeci to bede edytować i dodawać Wasze sugestie, żeby powstała jedna spójna lista.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry