reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

karolaola, JJ to mnie zasmuciłyście - ja naiwnie cieszyłam się, że jeśli dermatolog nie stwierdziła skazy to jej nie ma :zawstydzona/y:
Buźka wygląda tak, że policzki generalnie mają taki nierównomierny czerwony kolor, a na tym pojawiają się najczęściej drobne krostki, coś takiego jak na bródce gdy dzieci się bardzo ślinią na zęby, a ponadto wychodzą też takie większe zmiany, jakby to określić "syfki". Poza tym na nosku też takie drobne krosteczki, dość blado-czerwone, czoło ładne, broda też ładna. Jeśli dłużej mu nie kremuje buźki to policzki robią się suche i szorstkie.

Co byście doradziły - mały za 2,5 tyg kończy 6 m, teraz jak pisałam pije nan 1, czy wprowadzałybyście na te 2 tyg. bebilon 1 HA? A po 2 tyg. kolejne nowe bebilon 2 HA? Boję się czy to nie dużo zmian w krótkim czasie :baffled:
Pozdr
 
reklama
karolaola, JJ to mnie zasmuciłyście - ja naiwnie cieszyłam się, że jeśli dermatolog nie stwierdziła skazy to jej nie ma :zawstydzona/y:
Buźka wygląda tak, że policzki generalnie mają taki nierównomierny czerwony kolor, a na tym pojawiają się najczęściej drobne krostki, coś takiego jak na bródce gdy dzieci się bardzo ślinią na zęby, a ponadto wychodzą też takie większe zmiany, jakby to określić "syfki". Poza tym na nosku też takie drobne krosteczki, dość blado-czerwone, czoło ładne, broda też ładna. Jeśli dłużej mu nie kremuje buźki to policzki robią się suche i szorstkie.

Co byście doradziły - mały za 2,5 tyg kończy 6 m, teraz jak pisałam pije nan 1, czy wprowadzałybyście na te 2 tyg. bebilon 1 HA? A po 2 tyg. kolejne nowe bebilon 2 HA? Boję się czy to nie dużo zmian w krótkim czasie :baffled:
Pozdr
jak jest skaza to tylko nutramigen lub bebilon pepti
 
meggy ja bym zmieniła na bebilon HA od razu i po puszce zobaczysz czy będzie poprawa, tzn. Igor wypił puszkę, ale u nas to było raz na dzień więc kilka dobrych dni je pił i ewidentnie nie było poprawy. Jak nic się nie zmieni to do lekarza (najlepiej chyba tak jak JJ pisze alergologa teraz) i pewnie czeka Was bebilon pepti. Tych zmian mleka się nie bój maluchy już nie takie małe i wrażliwe na zmiany. U nas w przeciągu 2 tyg. mały pił bebilon, bebilon HA i w końcu pepti, a było to jakieś 1,5m temu- zresztą będziesz go obserwować jak reaguje;-)
 
No ja po pepti nie widziałam różnicy (1 puszkę miał) ale mogło go białko z mojej piersi uczulać, bo tylko raz dziennie pił MM. Teraz pije 2 x +cyc i doszedł liszaj koło łokcia....Ech czekam do końca lutego. Jak przejdę TYLKO na mm i nie będzie poprawy to wtedy też nas czeka alergolog.....ale mam nadzieję, że to moja dieta przez cycka go uczula i powoduje tę kaszkę na pulaskach.
 
Dziewczyny po bebilonie HA była ciemnozielona kupa :eek: Czy po mleku HA może tak być czy to może oznaczać że nie będzie mu służyło to mleko? Po piersi i nan zawsze była żółta. Pozdr
 
hej dziewczyny, dawno nie zagladalam, bo zepsol mi sie laptop... jednak "jak trwoga, to do boga" i jak mam problem, to zwracam sie do was mamusie - mam prosbe, moze ktoras z was miala podobny problem - moj synek nagle dostal plamek - na poczatku myslalam, ze to ugryzienie (pajak?) bo to male, czerwone plamki - na pupie, udach, pachach i boczkach. troszke na brzuchu i plecach. rano ich nie ma i pojawiaja sie w dzien, wieczorem wyglada to koszmarnie - pod pachami plamki zlewaja sie w jedna, duza czerwona plame (tyle ich jest). na szczescie nie swedzi go to i w nocy znika!!! myslalam, ze to pokarmowa ale odstawilam wszystko i jest na cycu no i nie znikala by w nocy, bo tez karmie.... mysle, ze moze byc kontaktowa - wszystko przeplukalam bez proszku... w srode dopiero mam wizyte u dermatologa. czym smarowac, podaje wapno.
dzieki za rady :)
pozdrawiam was serdecznie!
 
Kobitki doradźcie.
Mam w planach kupić butelkę z łyżeczką,ale do mleczka.Wyczytałam,że stosuje się je raczej do kaszek,zupek-bardziej stałych już pokarmów.
Mój Maluch jest cycoholikiem i nie tknie nic poza cycem i łyżeczką...może któraś stosowała i może polecic,będe wdzięczna :-)
 
reklama
Miram, a nie wprowadzałaś jakiś nowych pokarów? Kasia jakiś czas temu też dostała czerwonych plamek na początku myślałam, że to potówki, ale na nie nie wyglądały. Przestaszyłam się i zadzwoniłam do pediatry. przyjechał oglądnął Córcie i powiedział, że to uczulenie. Przepisał kropelki i maść powiedział,że największy wykit uczulenia, jest w ciągu 72h i kazał się zastanowić co w tym czasie Kasia jadła, po przemyśleniach wyszło, ze owe uczulenie jest po deserku malinowym... Jeśli nie jesteś pewna co to jest, to skonsultuj się z lekarzem dla Twojego spokoju.

Edyta, też na tym myślałam na samym początku, ale doszłam do wniosku, że jest mi to nie potrzebnie. Kasia mleczko pije z buteleczki, a dojedzenia ma swój komplecik (takerzyk, miseczkę, widelczyk i łyżeczkę) i jestem zadowolona.
 
Do góry