reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady kolkowe

Mój synuś dostał kolke w 6 tygodniu, podawałam esputicon niestety nie pomagał, następnie kupiłam espumisan również nie pomógł. W końcu trafiliśmy do lekarza, przepisał nam proszek robiony w aptece również nie pomógł. Traciłam już siły. Dzieciątko się męczyło. Nie pomagała suszarka ani gorąca pieluszka. Aż w końcu koleżanka poleciła mi krople niemieckie SAB SIMPLEX jak ręką odjął po pierwszej dawce. Podaje się wg ulotki przed posiłkiem 15 kropli. Ja podawałam tylko w tych porach co wiedziałam, że dzieciątko ma ataki.
Dziś synuś ma 3,5 miesiąca i jak ręką odjął kolek nie ma - zaznaczam od 2 tyg nie podaje już kropelek.
Zostało mi jeszcze jedno opakowanie sab simplex prosto z niemiec, sprzedam w ten sposób pomogę jednej z mam :)
proszę pisać tita7@o2.pl
 
reklama
tiffi1 szczerze współczuję. Ja dziś od 3:00 lulałam małą, wprawdzie na szczęście nie miała kolki tylko po prostu nie potrafiła zasnąć, ciągle tylko cyc na 5 minut przy którym zasypiała, niestety tylko na kolejne 5 minut i tak w kółko do rana. Tak naprawdę to twardo śpi dopiero teraz. Zamierzam skorzystać z tego faktu tak więc dobranoc ;)
 
Ja żeby oszczędzić mojej Nince problemów z brzuszkiem, przestrzegam dietę, zaczęłam pić rumianek (wiem, że może uczulać, ale trzeba spróbować) piję też herbatę koperkową na laktację... Trochę dużo tego- jak coś uczuli, to nawet nie będę wiedziała, co wyeliminować, no ale...
Masuję też brzuszek, żeby odgazować szkraba, kładę na brzuszku.
Byłam też 4 razy zmuszona użyć termometru, ale skoro córci zrobiło się lepiej, to nie będę nad tym ubolewać...
Może taki jej urok, że będzie robiła rzadziej, tylko szkoda, że czasem widzę, że chce zrobić, a nie umie...
 
Czy Wasze dzieciaczki tez tak brzecza i stekaja czasem podczas snu. Moja wydaje przedziwne dzwieki dopoki sobie nie ulzy:-)
 
Moja też wydaje różne dźwięki przez sen, stęka, przeciąga się, cmoka, charczy, chrząka i inne których nie umiem nazwać bo w polskim języku brakuje określenia.
U nas dzisiaj znów nocka ciekawa od 1 do 4 przerwa w spaniu. lekarz twierdzi że to czas kolki, że kolki nie da się zniwelować dietą, ona po prostu jest. Już zaczynam się przyzwyczajać, tylko że mała potem śpi nieprzerwanie 5h
 
reklama
Do góry