reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORADY MAM, co się przydało, co pomaga...

Jola1205

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2010
Postów
994
Miasto
Warszawa, Ursynów
jak w temacie, jeśli okaże się, ze temat zbędny to go po prostu usuniemy.
Teraz skopiuję wypowiedzi dziewczyn...
sądzę, że potem łatwiej będzie Nam coś znaleźć :)
 
reklama
okład z zimnej białej kapusty - takiej z lodówki - mozna z zamrażarki, ale tylko schłodzona ostro musi być a nie zamrożona- listek lekko zbić pięścia lub tłuczkiem - po karmieniu robisz okład, a przed kolejnym karmieniem z ciepłej pieluchy, nie można okładać sutków!!!!! Dziecko przystawiasz jak najczęściej do piersi, tej co boli bardziej - od niej zaczynasz. Jeśli mozesz i umiesz polecam pozycję "spod pachy"...
Joaś - rada dotycząca nawału pokarmu!!!
Tak, ona działa przeciwzapalnie Lepiej walczyć 4 dni z kapusta niż wskoczyć na antybiotyk, więc jak pojawia sie gorączka i ból mięśni, stawów to pamiętajcie, ze może to być objaw zapalenia piersi - generalnie samopoczucie grypowe. I najważniejsze: biustonosz MUSI być luźnawy, piersi muszą być swobodne, bo łatwo o zastój.
 
Ostatnia edycja:
Póki pamiętam, ostrzegam Was przed pieluchami bella hapy new born, skusiłam się na nie bo jako jedyne miały wycięcie na pępek, ale Zosieńkę strasznie odparzyły, więc zdecydowanie nie polecam.
POrada mama_jiz
 
Oto kilka moich obserwacji z ponad dwu tygodniowego okresu macierzyństwa :-)
Zdecydownie polecam nastepujace rzeczy:
1) fasolke do karmienia Matherhood, szczegolnie przydatna po CC gdy nie mozesz dzidziusia za bardzo dzwigac
2) laktator - ja osobiscie mam elektryczny Madeli, tylko dzieki niemu i kapuscie uniknełam nawału
3) biała kapusta na okłady piersi
4) herbatka z kopru wloskiego w saszetkach na bol brzuszka - mojej Malej pomaga, w granulkach nie polecam bo zawiera duzo cukru
Odradzam:
1) smoczek TT pure - teraz wiem ze najlepsze sa smoczki proste nie wygiete, ten zreszta jest tak duzy ze zaslania Malej pol buzki
2) pieluszki bella happy - uzywalismy ich w szpitalu bo byly dostepne za darmo jednak spowodowały odparzenia
 
A ja odniosę się tylko do pieluszek bo nie karmiłam piersią niestety:( - urodziłam wczesniaczka i tylko bella produkuje pieluchy poniżej 2 kg (córa miała 1100g), miała cieniutka skórkę z prześwitującymi naczyniami i żyłkami. Nie miała nigdy odparzenia! Potem używaliśmy 1 z belli a teraz Dada Od 3-6kg ( bo waży teraz 4800g). Robi rzadkie kupki i nie miała nigdy odparzenia, wiem tylko ze szpitala jak to wygląda bo jedno dziecko miało okropnie odparzoną pupę. Także myślę, że to zależy od dziecka i jego skóry:)
 
Polecam:
* krem Mustela - do pupci przy zmianie pieluszek (świetnie działa na istniejące już odparzenia i zapobiega nowym) - w nazwie ma "diaper change", jak będę mogła się ruszyć to wpiszę dokładną nazwę
* oilatum soft do kąpieli
* pieluszki Huggies newborn - używaliśmy też pampersów, jeszcze będziemy to sprawdzać ale nie wiemy czy to nie one przyczyiły się do odparzenia pupki Leosia
* witamina d+k - w specjalnych ampułkach do wkraplania w buźkę Maluszka, wygodniejsza niż zwykłe krople
* książka Jackie Silberg "Gry i zabawy z niemowlakami"

Póki co nic nie odradzam, mam szczęście do niezłych produktów, jak tylko coś mi się trafi (oby nie) to napiszę
 
Odradzam:
- oliwkę Johnsons Baby, tą klasyczną z różowym zamknięciem - śmierdzi i uczula
- chusteczki nawilżane Cleanic Dzidziuś - są zdecydowanie za suche
- krem przeciw odparzeniom Hipp - kosmetyk z serii nie zaszkodzi nie pomoże:)
Polecam:
- chusteczki nawilżane Jonsons Baby
- płyn 3w1 Jonsons Baby top-to-toe, płyn do kąpieli, do mycia ciała i włosków Maluszka
- pieluchy Pampers Premium Care rozmiar 1
- laktator ręczny Avent
- a na zastój pokarmu polecam położyć się z małym ssakiem do łóżka na cały dzień, wyłączyć komórkę, komputer i zaryglować drzwi i karmić, karmić, karmić ile się da :)
 
Co do pieluch Bella moje maluchy miały je prawie 2 tyg w szpitalu (darmowe) i nie miały ani pół odparzenia a dupinki małe i wrażliwe więc wszystko zależy od dziecka.Teraz używamy pampers premium i przy nich zostaniemy, później może zielone bo bardziej się opłaca

Do kąpieli Oilatum- moim maluchom schodzi mocno skóra oilatum bardzo pomaga, jest wygodne bo tylko wlewa się do wanienki i już
U mnie butelki TT najbardziej podobne do piersi. Jerzyk bawi się nią jak moją piersią łapię rączkami itd (kiedy jeszcze nią karmiłam)
Herbatka koperkowa ja daję Hippa wiem że słodka ale były kłopty z kupką dzieci się męczyły a plantexu nie chcialy pic. Dzieki herbatce problem z kupką zażegnany i ani razu od 2 tyg nie było płaczu z tego powodu

A dla mam polecam krem pharmaceris na rozstępy. Moje są już lekko bledsze :)
Póki co to by było na tyle. jak coś więcej wypróbuję to na pewno dam znać
 
moja rada ktora dala mi wczoraj polozna na szczypanie krocza podczas oddawania moczu:
ciepla woda z kranu w kubek i polewac nia krocze podczas oddawania moczu, i potem drugi raz zaraz polac zaraz po zamiast uzywac papieru toaletowego
 
reklama
Do góry