reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORADY MAM, co się przydało, co pomaga...

Mysza ja mam z Aventu sterylizator, ale wszystkie rzeczy (laktator, smoczki, butelki) inne też mam z Aventu więc nie wiem jak jest z innymi butelkami, ale wydaje mi się że też bez problemu powinny wejść.
Tylko podgrzewacz mam z canpola.
 
reklama
Ja uzywam wkladek z TT, i sa ok chlonne i nawet jak sa "pelne" to mokrosc jest w srodku i sutki mam suche. Nie przyklejaja sie tez. Chce wyprobowac tez inne bo te jednak drogie.. a nosze non stop i w dzien i w nocy. W dzien nie przyklejam do stanika bo sie trzymaja dobrze, a i tak przy karmieniu wyciagam, to mi tak wygodniej, a na noc przyklejam bo mam taki luzniejszy stanik do spania.

Co do brzuszka, to ja kupilam kropelki SS (na ebayu) i wczoraj dalam pierwszy raz, ale 1/3 dawki bo Julek nie ma az takich kolek zeby plakac po kilka godzin, tylko brzuszek go boli czasami wlasnie przy kupce albo bąkach.. i wydaje mi sie ze lepiej wczoraj mu bylo.

rtyska, dobrze wiedziec ze herbatka dziala tez jak mama pije, myslalam, ze tylko jak sie poda dziecku.

holly101, Julek tez wydaje sie ze lubi smak SS :)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny dzięki za rady!
Powiem co nam pomogło w 100%
Krople bobotic -mały pryka jak stary ;-) a są bezpieczne, pisze na nich, że sa od 28 d.z. ale o konsult. z położną i 2 farmaceutami można je podawac w mniejszej dawce 4 krople 3x dziennie na lyzeczce. uff az mi ulzylo :-D
 
Holly a moge spytac w jakich dawkach i ile razy podejesz SS Leosiowi. Ja tez zamowilam te krople, wczoraj przyszly ale pisze na nich ze od 3 roku zycia :-( wiec nie wiem.

rtyska ja stosuje delicol i widze zdecydowana poprawe u malej. mialysmy problem z twardnieniem brzuszka praktycznie po kazdym karmieniu. Teraz zdarza sie to bardzo sporadycznie. Baczki tez ida :-)
 
Ostatnia edycja:
na brzuszek stosowalismy infacol i pomagal po jakims czasie, ale po wczorajszej nocy zdecydowalismy podac SS (trzymalismy je na czarna godzine) podalismy raz po kapaniu 10 kropel (przed karmieniem) i potem kolo polnocy (przed karmieniem) tez 10 kropel :tak:

i super, noc byla spokojna (no oprocz tego ze Mala czuwala 2 godz i nie dala mamie spac) 4 kupy w nocy, rano kolo 6 znowu kolejne 2, zadnego prezenia sie czy kwekania o bolacy brzuszek :tak:

dzisiaj od rana tez brzuszek ja nie boli, zamierzamy podac je znowu na noc ale tym razem raz tylko

bo to nie sa az takie mocne kolki, raczej bolacy brzuszek

mamy tez lefax jeszcze w pogotowiu, ale nawet nie wiem jeszcze nic o dawkowaniu, ulotka po niemiecku, moze poszukam na necie co tam pisza a jak nie to bede musiala tate zatrudnic do tlumaczenia ;)
 
Polecam kochane nosic dzidzię w pozycji "na konika" Pomaga na bolący brzuszek i dziecko się uspakaja. A oto demonstracja :-D
DSCN1802.jpg
 
Jola ja nie ma w domu żadnych kropli bo i nie było takiej potrzeby, małego nie boli brzuszek, nie ma kolek ( a tak w sumie to kolki zaczynają się u dzieci pomiędzy 4 a 6 tygodniem życia :tak:) a jak będzie potrzeba to i w mojej zabitej dechami dziurze apteka czynna 24h jest oddalona o 10 km, więc luzzzik ;)
 
reklama
Agusiar ja właśnie kupiłam ten delicol, Ty podajesz to przy każdym karmieniu?? nawet jak po godzinie znowu chce jeść??
 
Do góry