reklama

+ PORADY - pielęgnacja i higiena malucha -jakie kupić kosmetyki, akcesoria , itp

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2011' rozpoczęty przez netta82, 14 Listopad 2010.

?

Jaką markę kosmetyków dla dzieci wybieracie/polecacie?

1. Nivea

głosów: 35
    45,5%
  2. Johnson&Johnson

głosów: 11
    14,3%
  3. Bambino

głosów: 19
    24,7%
  4. Oilatum

głosów: 20
    26,0%
  5. Mustela

głosów: 10
    13,0%
  6. Ziaja

głosów: 9
    11,7%
  7. Biały Jeleń

głosów: 3
    3,9%
  8. Hipp

głosów: 12
    15,6%
  9. Penaten

głosów: 6
    7,8%
  10. inne

głosów: 9
    11,7%
  1. netta82

netta82 Fanka BB :)

Dziewczyny nie wiem czy dobrze robię zakładając nowy wątek ale chyba takiego nie ma..

zaczynam się zastanawiac nad zakupem kosmetyków do pielęgnacji malucha, mydło, oliwka, puder, krem itp. Jest tego tyle, że trudno wybrac cos właściwego :zawstydzona/y:

z czasem pewnie marka sama sie zweryfikuje na skórze dziecka jednak aby uniknąc błędnów proszę doświadczone mamy o radę co potrzeba miec od razu ...
    jakich firm najlepiej unikac,które uczuluja najczesciej, czy trzeba miec juz jakies kosmetyki ze soba w szpitalu itp.

2. vive

vive Fanka BB :)

To może ja zacznę...
    Przy Olku używałam kosmetyków Nivea. Na początek tylko mydło (nawet do mycia główki) i oliwka. Pudru nie używałam. Teraz też zostaję przy Nivea, tylko oliwkę kupiłam Hippa, bo sama się nią teraz smaruję i jest rewelacyjna. Co do kremu do pupci, na początek polecam Bepanthen, a z czasem zaczęłam używac Linoderm. Na początku używałam Sudokremu, ale położna powiedziała, że jeśli nie ma odparzeń, to nie warto, bo bardzo wysusza skórę. Bepanthen i Linoderm maja działanie nawilżające i natłuszczające i u nas się to sprawdziło.
    Co do szpitala, to musisz się dowiedzieć, jak to jest u Ciebie. Ja nie miałam nic, oprócz chusteczek nawilżających.

3. reklama
  4. sylvanas

sylvanas Mamusia Kajtusia :)

Taka lekka podpowiedź co do kremu. U mnie na szkole rodzenia położna powiedziała że koniecznie muszą to być kremy w tubkach a nie w pojemniczkach, gdyż w tych drugich szybko rozwijaja sie bakterie.

5. vikiigus

vikiigus mama VIKTORII i KUBY:)

ja przy moim Kubie - 11 lat temu - uzywałam sudocrem- i teraz też chyba tylko to- mam nadzieję , że w tym czasie nie eksperymentowali z "poprawą " technologii, bo był bardzo dobry...

puder raczej zbyteczny - jak już trzeba to lepiej użyć mąki kartoflanej :)

ja mam zamiar dokonac zakupu takiego zestawu:

- chusteczki Huggies najlepiej z aloesem- sama używam tego na co dzień do zwykłej higieny w przypadku braku dostępu do wody- ślicznie pachną

- sudocrem

- oliwka - chyba Johnsona

- szampon - j.w, może jakiś płyn do kąpieli bo miejska woda twarda ;-)
    - mydło w kostce - jeszcze nie wiem- może zwykłe bambino albo bobas
    - jakiś krem do twarzy - Kubie jakiegoś fajnego używałam- wtedy na rynku się pojawiał , ale nie pamiętam - pewnie jak odwiedzę drogerię to sobie przypomnę

i chyba tyle

a - do tyłka na odparzenia to jeszcze chyba linomag używałam czy jakoś tak - właśnie w tubie

6. margoz

margoz Fanka BB :)

a ja myślę, że trzeba samemu sprawdzić, bo tak jak my się różnimy i każda używa innego kremu, balsamu itp. tak i maluszki się różnią i to co dla jednego rewelka innego może uczulać
    tak że metodą prób i błędów i dojdzie się, co najlepsze

7. crazy mama

crazy mama Fanka BB :)

Popieram Margoz.Napewno te z nas ktore stawiaja na kosmetyki tylko organiczne nie kupia oliwki johnsona lub nivea.Ja osobiscie zostaje przy Nivea do kapieli ,jakas oliwka po (zobacze co mi w oko wpadnie w sklepie),linomag tylko jak zajdzie potrzeba,oraz koniecznie torebke maki ziemniaczanej jak pisala wczesniej Vikii bo to moim zdaniem jeden z "kosmetykow"ktore trzeba miec.Odnosnie tego co do szpitala to nie podpowiem bo tutaj wszystko dla dziecka daja.Od chusteczek,kaftanika,pieluch az po mleko jak trzeba.

8. nixie

nixie Fanka BB :)

Ja dla Dorianka od poczatku miałam oliwkę Hip ..rewelacyjna
    no i Sudocrem aż do teraz. Pudru nie używałam w ogóle, a linomag tylko czasem
    na suchą buzie. Chusteczki nawilżane Dada bo są najbardziej wilgotne, przyjemne i tanie.
    Płynu do mycia używam do teraz z J&J Top-to-toe 3 w 1 ,
    taki duży co nie szczypie w oczka, super.
    Pieluchy jedynki miałam z Pampersa, ale nie byłam z nich zadowolona później dwójki z Huggies tez nie były fajne ,Happy tez mi nie przypadły do gustu ,
    .. i przy trójkach o dziwo przypasowały nam jedne z tańszych Wickies Comfort z Kauflandu i Dada ...
    żadnych odparzeń czy obtartych miejsc,
    pupka piękna... Odparzenia ogólnie mogłabym policzyć na palcach i zazwyczaj wtedy jak byl u babci a ona sie zapominała z przebieraniem.
    Ogólnie w moim rankingu wygrywają Wickies Comfort z Kauflandu bo Dada mimo ze świetne to mają taki nieprzyjemny zapach.
    Podobno dobre sa tez Babydream z Rossmana i jakieś z Lidla ale tych nie sprawdzałam.
    Nie uważam ze zawsze drogie znaczy lepsze.
    A miejsce na pępek można wyciąć nożyczkami jeśli nie ma .
    pozdrawiam

9. vikiigus

vikiigus mama VIKTORII i KUBY:)

jeśli chodzi o pieluchy - szwagierka też chwali sobie dada- o ile to te biedronkowe - a haggisów nie poleca - ja tez pamietam ze przeciekały :(

za czasow mojego Kuby pampers odchudził swoje pieluchy - nie wiem czy pamietacie ale kiedys były jakby 2 razy bardziej grubsze czy raczej puszyste - niby nie miało miec to wpływu na chłonność, ale ja pamietam te pierwsze pampersy ....szkoda ze juz takich nie ma ;)

10. reklama
  11. majusia221

majusia221 Fanka BB :)

Ja używałam i używam do teraz chusteczek nawilżanych Dada z biedronki, podobnie jak nixie uważam, że są najbardziej wilgotne, jak dla mnie najlepsze. Do mycia maluszka na początku używałam mydła Bambino, oliwki Bambino, Nivea nawet Milusia z biedronki (nie wiem czy jeszcze jest dostępny bo szukałam ostatnio u nas w sklepie i nie było), jak dla mnie oliwki nie różniły się od siebie niczym, oprócz zapachu, żadna nie uczulała. Od samego początku do teraz w naglych przypadkach stosuje sudokrem, świetnie wysusza odparzenia, na pewno tym razem tez go kupie. Mam znajome które przy każdej zmianie pieluszki smarowały dziecku pupkę sudokremem, ja smarowałam tylko wtedy kiedy widziałam, że zaczyna się coś dziać, mysle, że nie ma sensu smarowac przy każdej zmianie pieluszki bo wtedy ciałko się przyzwyczaja i łatwiej o odparzenia. Bepanthen stosowałam na ciemnienuche bo mała miała strasznie upierdliwą i wciąż powracającą, swietnie się sprawdził, naprawdę polecam jeśli kiedyś będziecie mieć ten problem. Pieluchy: na samym początku pampers, nawet długo gdzieś do pół roczku, później Dada, żeczywiscie nie za ladnie pachną i są jakieś takie sztywne i grube, ale mi lekarka poleciła je własnie z tego względu bo mała miala chore bioderka i w pampersach musiała byc podwójnie pieluchowana a Dada wystarczyła jedna, przebrnęłam też przez huggisy i Happy ale u nas nie zdały egzaminu ponieważ przeciekały. Na końcu zaczęlismy kupowac pieluchy Toujours z Lidla, jak dla mnie bezkonkurencyjne, cienkie jak pampersy, świetnie się zakładają no i cena też na naszą kieszeń. Kupowaliśmy tylko te największe w niebieskim opakowaniu, więc nie wiem jak spisują się te pieluchy u młodszych pociech. Rozmiarówka zaczyna się chyba dopiero od 4 kilogramów więc najpierw polecimy na pampersach a później zaczniemy kupować toujours, jeżeli się spiszą tak jak te dla juniorków to na pewno zostaniemy przy nich dopóki będą potrzebne.
    Do szpitala na pewno zabiorę swój rożek, sudokrem, chusteczki, pampersy i kaftaniki, kiedy rodziłam Gabi to było mi najbardziej potrzebne a szpital tego nie zapewniał, tzn, nie zapewniał kosmetyków ani pieluch, były rożki i kaftaniki ale takie sprane, strasznie znoszone, dlatego wole mieć te rzeczy ze sobą.

12. ligotka

ligotka Fanka BB :)

Ja co prawda nie jestem mamusia i pewnie zbiore dopiero doswiadczenie, ale po doswiadczeniach i eksperymentach brata wiem że bede kapac mala w oilanie i oilatum - po kapieli nie trzeba uzywac oliwki, troszke kosztuja, na szczescie moja przewidywalna mamusia pracujaca w aptece wykupila caly promocyjny zapas :), oczywiscie sudocrem ale tez mysle ze glownie w razie koniecznej potrzeby, w tej chwili uzywam i malej tej na pewno kupie wode morska do noska, jesli chodzi o pieluchy to tez jestem jakos za pampersami, moj brat tez uzywa teraz na rocznym dziecku tych z lidla, mysle ze sa calkiem niezle ;)
    Chetnie Was poczytam co jeszcze powinnam kupic ;) A propo szpitala slyszalam ze nie mozna przynosic wlasnych ubranek i rozkow...

Poleć forum