reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady praktyczne ;-)

jeżeli prawidłowo dociągasz chustę, kolanka dziecka są troszkę wyżej niż pupka a chusta mocno podtrzymuje cały kręgosłup na całej długości to ta pozycja jest bezpieczna dla dziecka.
jak długo nosić?? rozsądnie :) nie przez cały dzień :)
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź :) Wczoraj próbowałam zawiązać prostą kołyskę i kołyskę w koali, ale nijak mi to nie chce wyjść! a właściwie to dziecko nie chce do tych kołysek wejść! w tej prostej kołysce zawiązałam węzeł przesuwny, ale zaraz zsuwa mi się po plecach, a już zupełnie nie wiem jak włożyć dziecko do materiału, jak ułożyć nóżki i gdzie ma się mieścić główka... może zrobiłam za ciasne to miejsce na dziecko. Sama nie wiem, z obrazków ciężko się nauczyć. Czy są jakieś filmiki instruktażowe w internecie? bo nie potrafię znaleźć. Oglądałam tylko filmik na youtube jak wiązać kieszonkę, w dodatku na filmiku była chusta elastyczna a ja mam tkaną.
 
kołyskę sobie odpuść. Najlepiej idź na spotkanie klubu kangura w Łodzi - dziewczyny na żywo ci pokażą jak prawidłowo zawiązać :)
 
ok odpuszczam kolyske, nawet gdzies na jakiejs stronce o chustowaniu bylo ze to pozycja do ok. 6 tygodnia a moja mala juz nawet odrobinke starsza. nic dziwnego ze sie nie miesci :D poza tym to pozycja niedobra dla bioderek, a i trzeba pilnowac aby dziecko sie nie udusilo... tak wiec bede doskonalic sztuke wiazania kieszonki :) a na spotkanie klubu kangura jesli juz to bede musiala jechac z mala w chuscie chyba. na razie nie wychodzilam z nia na zewnatrz w chuscie, tylko 2 razy po domku sie nosila. moi rodzice jakos krzywo na ten kawal materialu patrza, mysla ze zrobie niuni krzywde :/
 
hej dziewczyny:)
kupiłam nosidło BABY-BAG Premaxx. Wydawało mi się, że będzie bezpieczne dla 7-tygodniowej córki, bo pozycja leżąca jak w kołysce. Hania zachwycona-po włożeniu od razu się uspokaja i zasypia:) Wadą jest, że cały ciężar nosi się na jednym ramieniu, więc przy dłuższych spacerach niewygodnie. Może lepiej przerzucić się na chustę?? Co polecacie dla takiego maleństwa? Żeby główka i kręgosłup były stabilne?? Miałyście problemy na początku z wiązaniem?? Boję się, że za słabo lub za mocno ją zwiążę;/ poradźcie
 
hej właśnie siedzę sobie z zachustowaną Nadią :-) jest nam super, dziś już sprawniej mi poszło wiązanie i chyba tym razem na prawdę prawidłowo dociągnęłam (to już trzecie motanie), oczywiście jest w kieszonce :happy: oto foto:
PICT0053.jpg
 
dziewczyny a jaką polecicie chustę na gorące dni?
mam babylonia i powiem szczerze że gotuję się w niej razem z synkiem
może macie jakieś doświadczenie w cieńszych, bardziej przewiewnych chustach?

będe wdzięczna

;-):-)
 
hej dziewczyny:)
kupiłam nosidło BABY-BAG Premaxx. Wydawało mi się, że będzie bezpieczne dla 7-tygodniowej córki, bo pozycja leżąca jak w kołysce. Hania zachwycona-po włożeniu od razu się uspokaja i zasypia:) Wadą jest, że cały ciężar nosi się na jednym ramieniu, więc przy dłuższych spacerach niewygodnie. Może lepiej przerzucić się na chustę?? Co polecacie dla takiego maleństwa? Żeby główka i kręgosłup były stabilne?? Miałyście problemy na początku z wiązaniem?? Boję się, że za słabo lub za mocno ją zwiążę;/ poradźcie

zdecydowanie namawiam na chustę wiązaną - będzie Wam wygodniej i bezpieczniej dla kręgosłupa.
 
reklama
dziewczyny a jaką polecicie chustę na gorące dni?
mam babylonia i powiem szczerze że gotuję się w niej razem z synkiem
może macie jakieś doświadczenie w cieńszych, bardziej przewiewnych chustach?

będe wdzięczna

;-):-)

do wiązania cieńszych chust się należy bardziej przyłożyc, a cięzsze dzieci nosi się w nich gorzej - to z opinii mam.
Moje subiektywne odczucia są takie, że w upał gorąco jest także w podkoszulku, więc rodzaj chusty nic nie zmieni. I ty i dziecko macie po 36.6 i wzajemnie się dogrzewacie - więc w największy upał albo ubieraj dziecko tylko w pieluszkę i skarpety, a między siebie a malucha wkładaj pieluszkę tetrową ( aby się nie przegrzewać) albo.. wybierz wózek :)

jeszcze jedno- Twoja Babylonia jest tkana czy elastyczna?? jak elastyczna to wybierz tkana, będzie wam dużo chłodniej - szczególnie w wiązaniach typu podwójny krzyż oraz kangurek.
 
Do góry