reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady praktyczne ;-)

dzięki Aga za odpowiedź;) Możesz mi jakąś konkretną polecić? Jest ich sporo na rynku, które będą lepsze na letnie dni?
 
reklama
witam serdecznie , dzisiaj otrzymałam moją chustę... i pierwszy raz zamotałam moją 7 miesięczną córeczkę,
udało mi się zrobić 2 wiązania -kieszonka z X na zewnątrz i kieszonka z X w środku(przy czym moja mała zasnęła podczas drugiego wiązania:sorry:)
chciłabym się dowiedziec czy mała jest zawiązana w prawidłowy sposób??
zauważyłam ze na zdjęciu nr 2 mała jest trochę po skosie, nie wiem czy to ze względu na to że spi , czy coś nie tak zrobiłam
 

Załączniki

  • ch1.jpg
    ch1.jpg
    25,3 KB · Wyświetleń: 54
  • DSC05101.JPG
    DSC05101.JPG
    60,1 KB · Wyświetleń: 52
  • DSC05099.jpg
    DSC05099.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 51
witam serdecznie , dzisiaj otrzymałam moją chustę... i pierwszy raz zamotałam moją 7 miesięczną córeczkę,
udało mi się zrobić 2 wiązania -kieszonka z X na zewnątrz i kieszonka z X w środku(przy czym moja mała zasnęła podczas drugiego wiązania:sorry:)
chciłabym się dowiedziec czy mała jest zawiązana w prawidłowy sposób??
zauważyłam ze na zdjęciu nr 2 mała jest trochę po skosie, nie wiem czy to ze względu na to że spi , czy coś nie tak zrobiłam

a czy to chusta tkana czy elastyczna??
jak tkana to kieszonka z panelem w środku nie ma racji bytu, bo to wiązanie dla chust elastycznych i na odwrót - kieszonki z panelem w środku nie wiążemy z chusty elastycznej.

jeżeli chodzi o wiązanie - to zwróć uwagę, na fakt, że dziecko troszkę ci się przechyla co może świadczyć o tym, że ciut za luźno zawiązałaś. Dziecko powinno być ułożone symetrycznie. próbuj dalej ;)
 
a czy to chusta tkana czy elastyczna??
jak tkana to kieszonka z panelem w środku nie ma racji bytu, bo to wiązanie dla chust elastycznych i na odwrót - kieszonki z panelem w środku nie wiążemy z chusty elastycznej.

Agnieszka :-) a w czym jest róznica??? w chuście elastycznej muszą być 3 warstwy na dziecku - OK, ale jaka jest róznica która część jest jest bliżej ciałka???

zasadniczo kieszonki juz nie wiążę ale ciągle dowiaduję się czegoś nowego i ciągle przegapiam spotkania KK w Opolu :-( zawsze mam tygodniowe opóźnienie :-(
 
jak zawiążesz kieszonkę z chusty tkanej z panelem w środku to nie uda ci się jej poprawnie dociągnąć.. W zasadzie to chyba nie jest mozliwe. Dla odmiany jak zawiążesz chuste elastyczną w kieszonkę z połami na zewnątrz to to nie ma za bardzo sensu, bo elastyczność chusty powoduje, ze dziecko ci osiądzie. a chusty elastycznej nie dociągamy na dziecku a przed włożeniem dziecka do chusty.
 
witam i ja :-)
kupiliśmy na początek zwykłą , elastyczną chustę, z tego względu, ze nie wiedziałam, czy młodemu podpasuje, ogólnie śmigamy tylko po domu, albo koło domu.
nie wiem, czy młodemu nie jest za ciasno w niej, bo po 2-3 minutach denerwuje się i płacze..
raz udało nam się do sklepu wyjść, to o dziwo zasnął w chuście, po zakupach byliśmy cali spoceni, choć przyznam, że była meega bliskoś z synkiem :-)

zastanawiam się też, czy synek dobrze w niej siedzi, czy w tym wieku może być tak noszony, czy nóżki wyżej, czy jak.
proszę o pomocchusta.jpgchuusta2.jpg
 
reklama
Aga jest super !! troszkę ciaśniej zawiąż przed włożeniem młodego do chusty i będzie idealnie.. W chuście możesz go nosić w samej pieluszce - między siebie a niego podłóż pieluszke tetrową lub cienką flanelkę ( szczególnie sobie na dekolt) - w te upały może trochę was to schłodzić, bo przecież oboje macie 36,6 i się wzajemnie dogrzewacie ;)
 
Do góry