reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Anusiak masz rację- kiedy przechodzimy na wychowawczy nasz dochód jest utracony więc brane sa pod uwagę zarobki tylko męża
oczywiście urlop wychowawczy może trwać tylko w tym czasie jeśli mamy nadal umowę o pracę, jeśli mamy umowę na czas określony to tylko do tego czasu można iść na wychowawczy i pracodawca w tym wypadku nie ma obowiązku przedłużania umowy o pracę
 
reklama
myślę, że tak, ja nie będe miała z kim dziecka zostawić, a opiekunki tu sobie liczą, tyle ze ho ho. chyba, że jak dzidzia 2 latka skończy to może jakiś żłobek, bo tak to ja nie mam tu nikogo z rodziny, kto mógłby się zająć
no niestety niańka kosztuje.. nie wiem jak u Was ale w białym koszt wynosi ok 800-1000zł, znajomi ostatnio szukali więc jestem na bieżąco.. niestety mały po 2 dniach w żłobku strasznie się rozchorował więc nie mieli wyjścia..
ja liczę na moją mamę - ona sama już nie może się doczekać :-) bo teściowa jest jeszcze pracująca więc wiadomo ;-)
 
Ostatnia edycja:
awru 1000 zł to i tak nie dużo, gdyby miała jakieś 9 godzin być z dzieckiem. u nas liczą sobie tak 1500 to spokojnie
 
no tak na zachodzie bardziej się cenią ;-)

dziewczyny mam pytanie - umowa o pracę kończy mi się 30 kwietnia czyli ok miesiąc przed porodem.. to jest ostatnia umowa na czas określony, następna już musi być na czas nieokreślony ale wiem, że raczej na pewno zostanie przedłużona.. może ktoś się orientuje jak to wygląda technicznie? nową umowę dostanę w momencie wygaśnięcia starej czy dopiero po porodzie?
 
Awru troszke przepisy w związku z kryzysem się zmieniły i nie wiem czy musisz dostać umowę na czas nieokreślony
napewno musisz mieć przedłużoną do dnia porodu bo do tego jest zmuszony pracodawca a jaką umowę da to może się zapytaj
macierzyński i tak napewno będziesz miała ale co dalej to juz zależy od tego jak sie dogadacie
 
ooo nic nie wiedziałam o tych zmianach.. no tak wszechobecny kryzys, którego nie ma.. :cool: w takim razie podpytam jak to będzie wyglądać.. o tym, że umowa musi być przedłużona do dnia porodu to wiadomo.. ale rozumiem, że po porodzie musi być już nowa umowa (bez różnicy czy na czas określony czy nie) bo będąc na macierzyńskim jakąś umowę muszę mieć, tak?
 
Awru jeśli przedłużają umowę do dnia porodu to masz urlop macierzyński ale nie masz juz umowy i tak może być
ale dowiedz sie bo będziesz spokojniejsza.... jeśli w pracy było ok to pewnie dostaniesz na czas nieokreslony i będziesz miała problem z głowy
 
dzięki Alutka :biggrin2: pozycję w firmie mam raczej pewną ale oczywiście dla spokojności upewnię się co i jak bo nigdy nic nie wiadomo
 
dzięki Alutka :biggrin2: pozycję w firmie mam raczej pewną ale oczywiście dla spokojności upewnię się co i jak bo nigdy nic nie wiadomo
oj ja też myslałam, że pozycję w firmie mam pewną, rozdzierałam sobie dupę za przeproszeniem od marca 2008 roku tam robie, dopiero teraz mnie doceniono i dali poważną podwyżkę a po tygodniu dowiedziałam się o ciązy. nie chciałam nic mowić, ale ze miałam plamienia i musiałam lezeć poszłam na chorobowe i jak szef się dowiedział o ciązy to inaczej mnie traktuje:wściekła/y:
 
reklama
Aga mój szef niby nic mi nie mówi bo nie wypada ale widzę że zachwycony nie jest.... zobaczymy co będzie gdy wrócę....
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry