reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne, społeczne i inne... dla Mamuś i nie tylko...

no wlasnie! ja mam wrazenie, ze w ikea z kazdego kata wystaje nalepka, ze 10 lat, ze dozywotnio, ze 25lat!
a tu nagle sie okazuje, ze njadrozsza rzecz w moim domu ma tylko 2 lata!!! (kasia - dzwonilam i chooooj).
 
reklama
a mój BRW się nie psuje :cool2:

Kamila - jak wyżej - zawsze poleconym, nawet nie zaznaczaj opcji zwykłym.

kasia - ok, to czekam, bom ciekawa tego cholernego oszusta. Generalnie to ja bym to olała ciepłym moczem, niechby mnie do sądu podawali (hehe, podobno nikt jeszcze nie dostał wezwania) Wydaje mi sie że po prostu żyją z tych którzy się przestrasza i zapłacą. Sis też nie płaci. Ale się trochę boi.
 
No wysłałam maila, na razie tej mojej koleżanki nie ma, ale pewnie jak się pojawi fizycznie w kancelarii to mi odpowie. Teraz jakoś na wygnaniu siedzi gdzieś gdzie nie ma netu.
 
BARDZO prosze o porade. kate, moze ty cos wiesz?

chce zostac na urlopie wychowawczym - mam jeszcze rok - bo liczy mi sie ten staz pracy. w nowej firmie chca dac mi umowe o dzielo/zlecenie/wlasna dzialalnosc. ostatnie odpada, bo nie chce sama sobie zusu placic. chociaz jestem studentka, wiec niby nic nie musze placic.

no i pytanie, co mam zrobic, jaka forme umowy wybrac, zeby to bylo dla mnie oplacalne? chcialabym zostac na wychowawczym i wziac jakas tam umowe, zeby mi to z niczym nie kolidowalo..

help!
 
Aenye ja wiem tylko tyle ze przebywajac na urlopie wychowawczym możesz podjac prace która nie bedzie kolidowac z zajmowaniem sie dzieckiem. No i jeszcze czy urlop wychowawczy jest płatny czy nie bo wtedy jest jakas kwota ktora mozesz zarobic
Skoro jestes studentka i masz ubezpieczenie to i tak pracodawca nie bedzie za ciebie placic zusu moim zdaniem w tej sytuacji najlepsza jest umowa zlecenie. Ale tu nie masz zadnych praw czyli np zwolnienie na chore dziecko, urlop, dni wolne na dziecko, ale takie przywileje to tylko na etacie niestety.


A ja mam pytanie :-) co zrobić laska kupiła u mnie ubranko dała za nie 50zł nienormalna widac było ze za wszelką cene chce wygrac aukcje bo podbijala starsznie dostała ciuszek i stwierdza ze nie odpowiada jej jego stan pomimo ze napisałam ze jest tylko dobry bo czesto uzywane srata tata i takie tam i ze chce oddac i kase z powrotem :wściekła/y: a ja juz mam dośc takich ludzi co robic olac?? co jej napisac?
 
reklama
Aenye - w tej sytuacji, dla Ciebie najlepsza umowa o dzieło:tak: jak skończy ci się urlop wychowawczy, to wtedy walcz o umowę o pracę.

Kamila - musisz przyjac reklamacje:confused2:
 
Do góry