reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne, ZUS, zasilki, becikowe i inne dylematy :)

koriander

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Październik 2009
Postów
3 468
Miasto
daleko od szosy :)
Zapraszam do dyskusji i porad. Mam nadzieje ze sa wsrod nas mamy, ktore maja doswiadczenie lub spora wiedze jesli chodzi o ta tematyke:tak:

Teraz sie troche pozmienialo jesli chodzi o macierzynski i becikowe.
Ktora z was skorzysta z opcji 12-miesiecznej?
 
reklama
Koriander bardzo fajny temat.
Ja się muszę dokładnie wczytać, są tam jakie wartości 60/80% muszę doczytać co i jak, co się bardziej opłaca itp.
Jak na dzień dzisiejszy czarna magia:baffled:
Chyba ze któraś z Was może coś polecić to ja posłucham:tak:
 
hej, ja będę korzystała.
Ja mam dość skomplikowaną sytuację właśnie prawną.... (bo dostałam wypowiedzenie w pracy a następnie okazało się że jestem w ciąży i mnie przywrócono, potem poroniłam, byłam na skróconym urlopie macierzyńskim, potem byłam na L4, teraz znów ciąża, znów L4...)
Pytajcie więc bo ja mam dużą wiedzę teraz na temat zasiłków, L4 itd.
 
pieknaszyszunia to jest tak ze masz 2 opcje:
1. najpierw idziesz na pół roku i dostajesz 100%, a potem stwierdzasz ze chcesz jeszcze pół roku to za te drugie pół roku dostaniesz 60% pensji
2. od razu mówisz, że nie będzie Cię rok i za ten cały czas dostajesz 80% - ja właśnie tą opcję wybiorę.
 
witajcie
ja mam pytanie odnośnie urlopu. Jeśli wybiorę opcję że biorę macierzyński na rok, to czy potem przysługuje jeszcze odebranie niewykorzystanego urlopu czy to już jakby przepada ? Bo dajmy na to jeśli urodzę pod koniec tego roku i praktycznie cały 2014 będę na macierzyńskim to czy za ten 2014 należy się normalnie urlop?
 
gabiczek, dobre pytania. Do tego dochodzi niewykorzystany urlop za ten rok 2013. Może firmy będą wypłacać ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
 
no ja tez planuję wykorzystać rok macierzynskiego 80%. I tez jestem ciakawa jak to bedzie z urlopem, bo mam zalegly jeszcze z 2012 roku (10 dni), z tego pewnie bedzie 26 dni no i wtedy z przyszlego tez wchodzi w gre?
 
reklama
Do góry