reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne, ZUS, zasilki, becikowe i inne dylematy :)

reklama
Tak, tak urlop wypoczynkowy przysługuje. Znalazłam dzisiaj stronkę: rodzicielski.gov.pl
Ja wczoraj powiedziałam w pracy i zonk. Szykują się zmiany, naszą firmę będą dzielić i usłyszałam że nie bardzo widzi im się mój roczny urlop z dzieckiem. Jeśli w moim dziale przez ten rok dadzą sobie beze mnie radę tzn że nie jestem potrzebna itd itp. Przemyślałam przez noc i powiedziałam że nie muszę iść na ten roczny to znowu usłyszałam, że pół roku macierzyńskiego to i tak za długo. Zapomniał wół jak cielęciem był. W poprzedniej ciąży od 5 tygodnia na zwolnieniu byłam bo ciąża zagrożona, teraz człowiek się stara, próbuję coś wymyślić chociaż nie widzi mi sie oddawanie do żłoba półrocznego malucha. A i tak nie pasuje. Kurcze jednego już dałam w tym wieku do żłoba to zaraz wylądowaliśmy w szpitalu a potem musiał w domu siedzieć przez rok z salmonellą. :-( Doła mam.
 
malutka a w dużej firmie pracujesz? Ja uważam że dzieci są ważniejsze nić praca i ja już jestem na L4 i zamierzam dopiero w 2015 roku tam wrócić.
 
Pracowałam w dużej firmie, teraz pracuję w trochę mniejszej bo podzielili na spółki, ale nadal można powiedzieć że w dużej. Eh, no wiadomo że dziecko ważniejsze. Ale niestety o pracy też muszę myśleć bo mam kredyt mieszkaniowy i z jednej pensji nie damy rady. Kurde wkurzyłam się. No domyślam się że moja ciąża nikomu nie jest na rękę...
 
Witam,


ja też postanowiłam skoczyć na rok i wypłata w wysokości 80 % Już nawet przedyskutowałam z kadrową, jak jest rozliczna w tym czasie pensja. Jeżeli któraś nie wie to brane jest pod uwagę ostatnie 12 miesięcy + wszystkie premie z tego okresu itp. więc super:-D

No i zaległy urlop jak najbardziej będzie do wykorzystania. Kurcze do pracy dopiero w 2015 niewyobrażalne
 
reklama
i ja sie wybieram na roczny :) ale ja chyba 100 + 60 wybiore ;)
w ogole czytalam wlasnie ze na tej drugiej polowce czyli rodzicielskim urlopie mozna podjac prace na 1/2 etatu u swojego pracodawcy i jednoczesnie pobierac ten "zasilek" nie wiem o co chodzi dowiem sie moze pozniej ;)
ja zaczynam myslec tylko o sobie bo nikt za mnie nie pomysli wiec przymierzam sie do l4 od lipca :/ nie daje rady juz w pracy za duzo stresu i jestem naprawde wykonczona i wracam do domu z bolacym brzuszkiem
 
Do góry