reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne, ZUS, zasilki, becikowe i inne dylematy :)

pieknaszyszunia z poślizgiem, przepraszam, ale odpisuję. Pracuję w Warszawie, w państwowej "firmie";-)

kasiulaQ według moich danych, ale zaznaczam, że specem nie jestem, powyżej tych 30 dni pensję powinien płacić ZUS. Niezależne od ilości zatrudnionych osób.
 
reklama
kasiula, tak jak pisze Anneczka napewno - jak pracodawca zatrudnia do 20 osob, to po 33 dniach dostajesz pieniadze bezposrednio od ZUSu, a jak wiecej osob zatrudnia, to ZUS płaci pracodawcy a pracodawca Tobie. Kiedys mi to szefowa tłumaczyła jak w zeszlym roku przekroczylam 33 dni. No i niestety pieniadze od ZUSu wplywaja czesto z bardzo duzym opoznieniem (bo kadrowa ma 30 dni zeby zlozyc do zus, a zus 30 dni zeby wyplacic, wiec opoznienia nawet 2 mies), wiec masz chyba lepiej :)
 
lucere wielkie dzieki za info tez wlasnie sie szykowalam na opoznienia a tu wypłata w czasie jak co miesiac takze dobrze jest
 
domyslam sie (nie mam działalnosci własnej, ale to na logike) że mają 30 dni na wypłacenie, czyli w przyszłym tygodniu powinnaś dostac, a jak nie to sie koniecznie dowiaduj :) zreszta pewnie tez ma znaczenie czy na konto czy pocztą..
 
Oczywiście też idę na roczny chyba 80 % ale się zastanawiam nad tym 100/60 . Napewno rok a może 2 zobaczymy jak z kasą będziemy stać , umowe w pracy mam do końca stycznia 2015 więc urlop macierzyński , zaległy urlop i pa pa umowa wygaśnie ,tak że do pracy już nie wrócę , będę pracowała u mężusia :) jak mnie zechce zatrudnić :-D;-)
 
reklama
oregano - właśnie doczytałam twój post :laugh2:BRAWO !!!!!!!!!!!
Tak trzeba traktować takich niemytych ***** sami zatrudniamy kobitki i nie wyobrażam sobie żeby ktoś z nas był tak bezczelny , albo zły że kobieta zaszła w ciąże , taka kolej życia , jak ktoś nie chce mieć ciąży w firmie to njech zatrudnia panie po 50 albo facetów , nie można wymagać od kogoś żeby swoje życie podporządkowywał pracy ! A tym bardziej rezygnował z macierzyństwa. W poprzedniej pracy szefowa rzuciła się na mnie , wycałowała i poprosiła żebym czasem zadzwoniła się pochwalić co u mnie , albo żebym wpadła czasem do biura. Szefowa miała 2 dzieci w tym jedno niepełnosprawne fizycznie i psychicznie. W obecnej pracy nie było już tak kolorowo, ale szefowa ledwo po 20 -ce bezdzietna , niezamężna .... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ....:tak:
 
Do góry