reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

a jeśli dziecko urodziło się późnym styczniem to w 2011 przed ukończeniem przez dziecko 1 roku przysługują już 2 tygodnie mże ktoś będzie chciał poczekać ;)

Margolia - Posiłkuję sie netem, ale tak na logikę powinno być, bo inaczej to byłaby dyskryminacja w zatrudnieniu. Mam nadzieję, że nie wprowadziłam Was w błąd, ale przecież sprawdzić warto :)

Dziewczyny pamiętajcie, że każdy pracujący Tatuś ma prawo do 1 tygodnia urlopu ojcowskiego!

Faktycznie sprawdziłam w neciei sie zgadza nam tez sie cos nalezy ;-)
ale całkiem niedawno tez sprawdzałam i nie było to tak jasno napisane

co do tacierzyńskiego....to chyba oszaleje z niepokoju jak moj zostanie sam z bobasem...mamy zamiar czekac z tym urlopem az do grudnia stycznia zeby dostał dwa tygodniea i malec juz bedzie miał prawie roczek i jak bedzie mu żle to bedzie sie darł na tatuska ;-P

Mari_anna dzieki za informacje ;-)
 
reklama
a jeśli dziecko urodziło się późnym styczniem to w 2011 przed ukończeniem przez dziecko 1 roku przysługują już 2 tygodnie mże ktoś będzie chciał poczekać ;)

A jak któryś tatuś wykorzystał już tydzień, to czt w sryczniu 2011 moze wziąść ten drugi tydzień? Czy to raczej musi być 2 tygodnie w kupie?
 
Nie chcę Was martwić, ale 2011 też jest przejściowy i będzie przysługiwał tylko jeden tydzień ojcowskiego :-(


Art. 14. 1. Pracownik—ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego, o którym mowa w art. 1823 § 1 ustawy zmienianej w art. 1, począwszy od dnia 1 stycznia 2010 r.

2. Wymiar urlopu ojcowskiego, o którym mowa w art. 1823 § 1 ustawy zmienianej w art. 1, wynosi w 2010 r. i 2011 r. 1 tydzień.


Art. 15. 1. Pracownik—ojciec wychowujący dziecko korzystający w dniu 1 stycznia 2012 r. z urlopu ojcowskiego w wymiarze określonym w art. 14 ust. 2 ma prawo do części urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem urlopu ojcowskiego.


Może nasze kolejne maluszki się załapią na 2 tyg z tatusiami ;-)
 
dziewczynki kochane,
czy o te dwa tygodnie urlopu dodatkowego z zusu, składa sie wniosek na jakims specjalnym druku, czy wystarczy tylko pismo?
Ja w tej chwili nie mam pracodawcy, do ktorego bym mogła taki wniosek złozyc.,to musze kierować bezpośrednio do zusu. Umowa o prace mi sie juz skończyła i biorę tylko zasiłek macierzyński z zusu
 
Ostatnia edycja:
Kobitki, mam pytanko odnośnie ubezpieczenia dziecka. Oboje z mężem studiujemy i nie mamy jeszcze 26 lat, czyli jesteśmy na ubezpieczeniu rodziców. Ale przynajmniej jeśli o mnie chodzi, wystarczało zwykle pokazanie legitymacji i nikt o żadne dodatkowe zaświadczenia nie pytał. No ale teraz jak mam z dzieckiem gdzieś pójść, to wymagany jest jakiś dokument potwierdzający ubezpieczenie. Będę rozmawiać z mamą albo teściową, żeby zgłosiła z ZUSie naszą małą jako członka rodziny. Tylko teraz pytanie - jakie dokładnie zaświadczenia potrzebuję z tego ZUSu (żeby mnie nie odesłali z kwitkiem w przychodni)? Dają z ZUSu jakieś potwierdzenie zgłoszenia członka rodziny czy cuś?

Jakoś w przychodni mieliśmy chyba im donieść, ale potem już nie pytali o żadne dodatkowe dokumenty, więc totalnie o tym zapomniałam... a teraz potrzebujemy się wybrać do innych NFZtowych i mam problem.
 
Mama albo tesciowa musza sie upomniec w pracy o druki... zua, rmua i cos tam jeszcze tam jest potwierdzenia ubezpieczenia pracownika i członków rodziny zgłoszonych... ;-) to na pewno wystarczy
 
reklama
dziewczynki kochane,
czy o te dwa tygodnie urlopu dodatkowego z zusu, składa sie wniosek na jakims specjalnym druku, czy wystarczy tylko pismo?
Ja w tej chwili nie mam pracodawcy, do ktorego bym mogła taki wniosek złozyc.,to musze kierować bezpośrednio do zusu. Umowa o prace mi sie juz skończyła i biorę tylko zasiłek macierzyński z zusu

nie stresuj się...pojedz do swojego zusu i oni ci tam podyktują treść ;-) napiszesz i będziesz miała z głowy ;-) i wez duplikat z pieczatką...:-D
 
Do góry