reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

reklama
Dzięki. To jeszcze o jedno zapytam, bo nie mogę teraz znaleźć, a może się orientujecie. Czy zgłaszany "członek rodziny" może mieć inny adres zameldowania niż osoba ubezpieczona? Nie pamiętam, czy to było jakoś określone w tej ustawie.
 
Mam takie pytanko
Czy jak dostaję się z ubezpieczenia kase za urodzenie dziecka to osobno powinno się dostać za pobyt w szpitalu ? bo mój szwagier twierdzi ze tak a nie chcę z siebie głupka zrobić? Bardzo proszę o podpowiedź.
 
Mam takie pytanko
Czy jak dostaję się z ubezpieczenia kase za urodzenie dziecka to osobno powinno się dostać za pobyt w szpitalu ? bo mój szwagier twierdzi ze tak a nie chcę z siebie głupka zrobić? Bardzo proszę o podpowiedź.

Ja przy 1 porodzie nie dostałam za pobyt w szpitalu... niestety, a wniosek składałam
 
nie jestem pewna, bo kazdy ubezpieczyciel ma swoje zasady. Ale przewaznie kase dostaje sie, jezeli pobyt w szpitalu trwał dłuzej niz 7 dni
 
To zależy od ubezpieczyciela z którym zawarta jest umowa ubezpieczenia. Ja nie dostałam, bo choć bylam 7 dni w szpitalu, to mój pobyt nie był związany z zagrożeniem życia dla mnie lub dziecka.
 
Dzięki dziewczyny!

Ja pójdę spytać bo u mnie dostaje się za pobyt jeśli leży sie minimum 3 dni i musi być jakiś zabieg czy coś,a ja przecież miałam cesarkę więc teoretycznie powinnam się załapać ale znając tych dupków to coś wymyśla i nic nie dostanę.:-D
Tak jak byłam na laparoskopii na wypisie było że mam niedrożność jajowodów więc odpisali im że im przykro ale oni nie biorą pod uwagę leczenia niepłodności i figę dostałam:wściekła/y::-)
 
reklama
Dziewczynki, może któraś się orientuje, jak wezmę zwolnienie na dziecko, to za pierwsze 30 dni płaci pracodawca ( tak jak w przypadku zwolnienia w razie mojej choroby) czy ZUS?
 
Do góry