reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

Asiax - zwolnienie na dziecko (max 60 dni w roku) od pierwszego dnia jest płacone ze środków ZUS-u i wynosi 80% podstawy. Podstawa liczona jest z ostatnich 12 m-cy czyli u Ciebie będzie taka jak do zasiłku macierzyńskiego (z tą różnicą, że macierzyński płacony jest w wys. 100%).
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko bo w tych sprawch prawnych to zielona jestem . Jak to jest z zaległym urlopem tj w czerwcu tamtego roku poszłam na zwolnienie no i od stycznia jestem na macierzyńskim, czy po skończonym macierzyńskim mam wykorzystać ten zaległy urlop i dopiero na wychowawczy?
(składa się jakieś pisemka do pracodawcy w związku z zaległym urlop. )CZy od razu na wychowawczy a pracodawca mi kasiore da? jesli sie dogadam oczywiście.
 
Dziewczyny mam pytanko bo w tych sprawch prawnych to zielona jestem . Jak to jest z zaległym urlopem tj w czerwcu tamtego roku poszłam na zwolnienie no i od stycznia jestem na macierzyńskim, czy po skończonym macierzyńskim mam wykorzystać ten zaległy urlop i dopiero na wychowawczy?
(składa się jakieś pisemka do pracodawcy w związku z zaległym urlop. )CZy od razu na wychowawczy a pracodawca mi kasiore da? jesli sie dogadam oczywiście.

Bećka84 - rozumiem, że chcesz iść na dłuższy urlop wychowawczy, tzn. co najmniej do końca bieżącego roku? Jeśli tak, to wypisujesz wniosek na urlop zaległy, oraz na urlop bieżący w ilości dni, która przysługuje Ci w 2010 roku (czyli 20 lub 26 dni). Proponuję też wypisać wniosek na dwa dniu opieki na dziecko z art. 188 k.p. (niekoniecznie, bo może ojciec dziecka, chce wykorzystać w tym roku). Urlop wychowawczy rozpocznie się dobiero po upływie ww. dni. Pamiętaj o terminowym zlożeniu wniosku. Proponuję, wszystkie wnioski złożyć od razu.
 
Mam pytanko słyszałm, że urlop wychowawczy jest płatny przez 2 lata, czy to zależy od zarobków czy każdy kasiore dostaje?
 
Mam pytanko słyszałm, że urlop wychowawczy jest płatny przez 2 lata, czy to zależy od zarobków czy każdy kasiore dostaje?
od zarobków :tak: nie można przekroczyć chyba kwoty 504 zł na osobę w rodzinie i to jest zasiłek wychowawczy ja załatwiam w ośrodku pomocy rodzinie
 
reklama
Do góry