reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

Dzięki tak myślałam, super te nasze prawo, a taki menel kasę z ośrodka pomocy na wińsko dostanie:wściekła/y:, pełno takich u mnie przy gminie stoi..ale cóż.
 
reklama
a jak to jest z tym że karmiąca ma pół h wciągu 4 h pracy czy jakoś tak "wolnego" albo, że może sobie to skumulować i wychodzi godzinę wcześniej, jaki to art albo gdzie tego szukać co bym mogła podeprzeć się jakimś artykułem, przepisem.

E: już sobie znalazłam ;)
tylko pytanie do Mari anny czy to jest aktualne na pewno co bym na ciołka nie wyszła ;)
 
Ostatnia edycja:
a jak to jest z tym że karmiąca ma pół h wciągu 4 h pracy czy jakoś tak "wolnego" albo, że może sobie to skumulować i wychodzi godzinę wcześniej, jaki to art albo gdzie tego szukać co bym mogła podeprzeć się jakimś artykułem, przepisem.

E: już sobie znalazłam ;)
tylko pytanie do Mari anny czy to jest aktualne na pewno co bym na ciołka nie wyszła ;)

Tak Nadineczka, aktualne. Jeśli pracujesz powyżej 6 godzin dziennie przysługują Ci dwie półgodzinne przerwy, które na wniosek pracownicy, mogą być łączone.
 
A jednak się udało, zasiłek wychowawczy,kasiorka przez dwa latka, rodzinne, i tysiączek na dziecko, ale się cieszę:-)
 
Laski powiedzcie mi jak wygląda sprawa powrotu do pracy po macierzyńskim czy po kawalku wychowawczego?czy to prawda ze pracodawca nie moze zwolnic przez rok ?
 
jak mój chłopak wypełnia podanie o wczasy pod gruchą to wiemy, że może napisać że potrzebuje na siebie no i tera na córę i wtedy jest więcej no nie
a czy jeszcze na mnie może sobie wypisać jako że matka jego dziecka?
 
jak mój chłopak wypełnia podanie o wczasy pod gruchą to wiemy, że może napisać że potrzebuje na siebie no i tera na córę i wtedy jest więcej no nie
a czy jeszcze na mnie może sobie wypisać jako że matka jego dziecka?

Tam gdzie ja pracowałam można było podać chłopaka lub dziewczynę, pod warunkiem, że miało się ten sam adres zameldowania. Ale było to wyraźnie napisane w regulaminie tych wypłat, że "partner życiowy" też się liczy jako członek rodziny. Ale za czasów poprzedniego właściciela uznawali tylko męża/żonę. Więc to chyba zależy od firmy i od tego co sobie w regulaminie umieści.
 
reklama
Do góry