reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

ja myślę że nie dostałam pieniążków przez Zus szefostwo mam ok i sam szef sie pytał w sierpniu czy już mi Zus pieniążki przesłał a ja mu powiedziałam ze nie to się zdziwił i mówił że lepiej jak u niego dostawałam (bo 1 ciąży on mi wypłacał co do dnia) ale teraz mi dali cały etat z tym że przenieśli mnie na drugą firmę i ona ma mniej pracowników dlatego pieniążki wypłaca Zus a nie oni ....są plusy i minusy jak widać dłużej musze poczekać ale dostanę jeszcze raz tyle :sorry:

a nie dostałam pieniążków jeszcze za zwolnienie które miałam od 2 lipca wypisane (wcześniejsze 33 dni płaciła mi firma) a niedługo wrzesień :cool:
co dziwne przed telefonem zwolnienia nie ma a po telefonie ode mnie nagle się odnalazło i cudem wiedziały ze to ja dzwonię myślę że po prostu go szukały bo wylądowało gdzieś indziej niż powinno :crazy:

No mysle ze tam maja niezly burdel, dobrze ze sie znalazlo.
Oby teraz szybko wyplacili!Ja na razie nie narzekam dostaje pare dni pozniej niz dostawalm pensje.
 
reklama
Ładny porządek mają w tym Zusie. Jak płatnik spóźni się chociaż jeden dzień to potrafią naliczyć odsetki, a sami mają ludzi gdzieś :wściekła/y:

Ja wypłate całą dostaje z firmy, a potem mój zakład pracy rozlicza się z zusem.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam pytanko...
jak to jest z L4 (nie kobieta w ciazy:-p), jest liczone wg tego co jest na umowie (czyli stawka stała) czy wg jakis srednich wynagrodzen z jakis miesiecy?:eek:
 
Dziewczyny nie mam do końca jasności z wysokościa macierzyńskiego - czy będę miala 100 % wynagrodzenia (srednia z ostatnich 12 miesiecy) jesli w czasie ciążuy byłam juz dwa razy na dwutygodniowym L4 i będe jeszcze raz na pewno przed porodem.
Jest jakas max liczba dni na macierzynskim jakei moge byc na zwolnieniu bedac w ciazy zeby dostac 100 % macierzynskiego ?
 
reklama
Wklejam - znalazłam i myślę, że to dla nas istotne

Becikowe będzie wypłacane na starych zasadach.
Rząd zapowiadał, że ograniczy krąg rodzin uprawnionych do becikowego. Nikt jednak nie pracuje nad projektem ustawy w tej sprawie.

W lipcu premier Donald Tusk zapowiedział zmiany w zasadach przyznawania becikowego. Obecnie przysługuje ono każdej rodzinie bez względu na osiągane dochody. Po zmianach świadczenie w wysokości 1000 zł miały otrzymywać tylko rodziny gorzej sytuowane.
W tej sprawie nic się jednak nie dzieje. Jak sprawdziliśmy, ani resort pracy, ani kancelaria premiera czy klub parlamentarny PO nie pracują nad projektem nowelizacji ustawy z 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. nr 139 poz. 992 z późn. zm.). Nie wiadomo więc też, od kiedy ograniczenia dotyczące przyznawania becikowego miałyby obowiązywać. Wcześniej posłowie PO deklarowali, że nawet od stycznia 2010 roku.
wiecej:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/349977,becikowe_bedzie_wyplacane_na_starych_zasadach.html
 
Do góry