reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne

reklama
jakie mamy prawa?
co i ile sie nam nalezy?
kiedy i komu sie nalezy?
alimenty
ojcostwo
zasilki
Piszmy więc dziewczyny na ten temat, doradzajmy sobie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To ja się też chętnie dowiem:) Bo przy moim 3 latku jak sie rozwiodłam w MOPS powiedzieli mi, że za duzo zarabiam (1600)plus alimenty 500 a to, że muszę opłacić prywatne przedszkole(670), bo młody był za mały na państwowe i mieszkanie(600) to ich nie obchodzi;/ i szczerze mówiąc wkurzyli mnie i miałam ich w d*** i zrezygnowałam.
 
No właśnie chodzi o to, że pracownicy MOPS-ów często wprowadzają w błąd, a my biedne laiczki nie wiemy jak się bronić i jakich argumentów używać, a wiadomo, że na pewno mamy prawo do jakichś świadczeń od nich.
 
anikaaa warto by było odróżnić tu dwie rzeczy, jeżeli kobieta przebywa w związku konkubenckim, to dla Mopsu nie jest samotną matką, inna sprawa jak faktycznie prowadzi gospodarstwo domowe sama, u mnie w mieście są kontrole czy dane matki mieszkają same i nie przekłamują dla wyłudzenia zasiłku :tak:

z tego co się orientuję, to chyba jest zasiłek rodzinny w zawrotnej kwocie 68 zł brutto, opiekuńczy jeśli dziecko niepełnosprawne, inaczej samotne matki się rozliczają, ale to już dokładnie nie wiem ;-) tak jak pisała nataszka87 są progi zarobkowe, jeśli przekraczasz 503zł (coś koło tego) w domowych dochodach na osobę, to nic się nie należy, liczą się wszystkie dochody, zasiłki ;-)
 
Tak ten zasiłek rodzinny jest powalający a sterta papierów do dostarczenia niezła. Ja się widocznie nie łapie w progi. Teraz już jest łatwiej bo mam partnera, ale wtedy ciezko bylo oj ciezko..
 
nataszka alimenty też się liczą jako dochód, w końcu nie byłaś samotną matką, bo ojciec jest i płaci, tylko opiekuńczy na dziecko niepełnosprawne jest inaczej liczony, tu faktycznie aspekt dochodowy nie jest brany pod uwagę, tylko grupa inwalidzka, w tym pomogę, bo to załatwiałam :tak:
 
Wiem moja droga, o pomocy ze srony naszego państwa nawet nie zaczynam dyskusji bo mnie zawsze trafiało jak pijaczki czy lenie dostawali a naprawde biedne rodziny nie no cóż. :crazy:
 
reklama
pozwolę sobie powtórzyć to co irson napisała - samotny rodzic to nie to samo co rodzice, którzy nie mają ślubu...
ustawa o świadczeniach społecznych definiuje samotną matkę jako:
cyt "osoba samotnie wychowująca dziecko – oznacza to pannę, kawalera, wdowę, wdowca,
osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę
rozwiedzioną, chyba że wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem"

i właśnie m.in. dlatego, że jest tak dużo wyłudzeń świadczeń (czy to społecznych czy to ulg podatkowych) przez osoby, które po prostu nie mają ślubu to później tak jak pisze nataszka - naprawdę biedne rodziny nie dostają pomocy...
 
Do góry