reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne

w Polsce socjal jest o poprostu żałosny!!! Panstwo chce by rodziny miąły dzieci a jak juz mają to takie kryteria stawiają ze mało kto się kwalifikuje... próg w tej chwili wynosi 504zł

kiedys byłam samotną matką z 2 dzieci, wtedy przez 1,5roku naprawde odczułam ile tak naprawde można dostać kasy z mopsu
w tej chwili to nawet nie dostajemy rodzinnego ani zadnych dodatków na wielodzietną rodzine, w innych miastach (bodajże w 3) np komunikacja miejsca jest dofinasowana bez wzgędu na zarobki.
jedyny plus jaki w tej chwili mamy to to ze nie łacimy w przedszkolu opłaty za godziny:-)
 
reklama
W mojej miejscowości wygląda to mniej więcej tak: panie z MOPSU-u siedzą na tyłkach nigdzie się nie ruszając i przydzielają świadczenia wg. uznania czyt. znajomości i zasobności portfela, tzn. jak zna się dobrze kierowniczkę lub ma się dużo kasy to na pewno dostanie się od nich wsparcie. I co najgorsze nie ma na te baby żadnego bata:angry:
U nas takie kobiety jak ja, tzn żyjące w nieformalnym związku dostają jakieś pieniądze i dlatego ja też bym chciała nie być od nich gorsza. Wiem, że oprócz becikowego należy się jeszcze jakiś 1000 zł zasiłku, ale nie wiem jakie kryteria trzeba spełnić żeby go dostać:szok:
Mam nadzieję, że może któraś z Was wie coś albo może gdzieś usłyszy na ten temat i podzieli się swoją wiedzą.
 
Dziewczyny, wybaczcie - może nie powinnam tego pisać, ale ciśnie mi się na usta. Moim zdaniem pobieranie jakichkolwiek zasiłków dla samotnych matek, jeśli ma się partnera, jest nie w porządku. Jak się nie chce brać ślubu, a uważa się mężczyznę za swojego partnera, to trzeba być konsekwentnym do końca, a nie udawać, że jest się samemu z dzieckiem.

Nie piszę tego personalnie, do żadnej z Was, bo nie czytałam tego wątku dokładnie i nie wiem, jaką kto ma sytuację w domu. To taka ogólna refleksja.
 
Ewa popieram w 100%!

Mamy chore państwo ale ta choroba wynika m.in. z chorego społeczeństwa... Jestem zdania, że pseudo-samotne matki i pseudo-bezrobotni odbierają szanse na pomoc tym naprawdę potrzebującym i uczciwym. I nie jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem, że sąsiadka bierze to ja też...Takie samo zdanie mam w temacie łapówek i innych tego typu świństw...
 
Ostatnia edycja:
anikaaa jezeli spełniasz kryteria i masz 504zł na osobe w rodzinie to otrzymasz zasiłek rodzinny, można tez się starać o becikowe (jak oni to nazywają dla ubogich) tez nie możesz przekroczyc progu 504zł na osobę.
w niektórych gminach są tzw becikowe samorządowe które przyznawane są przez gmine i tam musisz się dowiedzieć.
jak człowiek ubogi to nawet 3 becikowe może dostać!!!


kruszki prawie we wszystkich panstwach unii europejskiej (i nie tylko) socjal jest dla kazdego nie zwracająć uwagi na jakies tam progi!!!!
płacą za to ze ma się dziecko, za to ze nie pracujesz i siedzisz z tym dzieckiem w domu itp...
 
Oczywiście ja mam również takie zdanie, że kobieta żyjąca z partnerem nie jest samotną matką i nic się nie należy tak naprawdę. Chore społeczeństwo jest nauczone kombinowania- niestety.
 
a kto nas nauczył tego kombinowania?????
NASZE PANSTWO NASZA CHORA POLITYKA RODZINNA!!! i dopiero z tego narodziło się chore spoleczenstwo!


a jak to jest ze prawie wszystkie na L4 uciekają??? po co się pytam???? może co 4-5kobieta ma takie wskazania ale idzie na L4 ok 80-90% bo L4 jest płatne i to w 100%

Polska jest krajem który traci najwiecej przez to kombinowanie ale z drugiej strony Panstwo nie robi nic by to zmienic....
 
w niektórych gminach są tzw becikowe samorządowe które przyznawane są przez gmine i tam musisz się dowiedzieć.

W Krakowie np. jest. Tylko trzeba być min. rok przed narodzeniem dziecka zameldowanym w Krakowie albo chociaż mieć umowę najmu mieszkania. Wystarczy jak jedno z rodziców spełnia te kryteria.

a jak to jest ze prawie wszystkie na L4 uciekają??? po co się pytam???? może co 4-5kobieta ma takie wskazania ale idzie na L4 ok 80-90% bo L4 jest płatne i to w 100%

I to też jest chore. Ja się potem nawet nie dziwię pracodawcom, że się boją kobiet w ciąży, bo całe mnóstwo bez żadnych wskazań idzie na chorobowe zaraz po pierwszej wizycie u lekarza.
Szczerze mówiąc nie rozumiem tego przechodzenia na zwolnienia. Ja bym chyba umarła z nudów w domu bez pracy :/ Poprzednio pracowałam do 9 miesiąca, do piątku, w pon. urodziłam. I teraz też mam taki plan. O ile zdrowie pozwoli, a wierzę, że pozwoli.
 
reklama
To jest transakcja wiązana. Państwo budują ludzie i tak jak je zbudują tak mają... Jak coś zajdzie za daleko to ciężko to naprawić. Np. teraz "państwo" wysłałoby kontrole do domów "samotnych matek" i podniósł by się alert, że biednych ludzi nękają, a kto by ten alert podniósł?? - Ci co mają coś do ukrycia. Tak już było w wielu przypadkach np. wielki bunt się podniósł kilka lat temu, że Urzędu Pracy do 15 są czynne, nawet strajki były organizowane, a dlaczego?? Bezrobotni nie mają jak iść do PUPu w godzinach rannych?? Oczywiście, że tak, bo pracują na czarno.
Naprawiać trzeba zacząć od samego siebie i nie przymykać oka na złe zachowania ludzi typu wyłudzanie zasiłków.
 
Do góry