reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradzcie coś - ciąża i chore zatoki

Dołączył(a)
13 Luty 2018
Postów
3
Pomocy
Walcze z zatokami juz od dłuższego czasu. Lekarze nie chcą mi nic przepisać bo jestem w ciąży a nos cały czas zapchany i to jest najgorsze. Dajcie jakąś radę
 
reklama
Witam,
Leczenie zatok polega na antybiotykotarapii. Podanie antybiotyków w ciąży w przypadku tej choroby jest czasami konieczne. Nieleczone zatoki mogą bowiem wywołać powikłania poważniejsze w skutkach (obrzęk powiek, wytrzeszcz oczu, pogorszenie widzenia, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, oskrzeli, nerwu trójdzielnego) niż podanie antybiotyków. Zresztą lekarz zwykle dobiera leki w taki sposób, by były one jak najmniej oddziałujące na płód. W ostrym zapaleniu zatok farmaceutyki stosuje się zwykle około dwóch tygodni, a w zapaleniu przewlekłym – nieco dłużej.
Niektóre antybiotyki poza właściwościami bakteriobójczymi posiadają również zdolności immunomodulacyjne. Oprócz nich podawane są także krótkotrwałe leki obkurczające naczynia krwionośne. Zalecane są medykamenty rozrzedzające wydzielinę, zmniejszające obrzęk śluzówki nosa oraz leki antyhistaminowe u kobiet ze skłonnością do alergii. Jeśli po porodzie zapalenie zatok często nawraca i leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy, konieczne jest wykonanie operacji endoskopowego udrożnienia zatok. Także jak najszybciej zmień lekarza !!!
Pozdrawiam
 
Pomocy
Walcze z zatokami juz od dłuższego czasu. Lekarze nie chcą mi nic przepisać bo jestem w ciąży a nos cały czas zapchany i to jest najgorsze. Dajcie jakąś radę
Choruję na zatoki przewlekle. I jedynym skutecznym sposobem są niestety antybiotyki by chociaż na jakiś czas polepszyć swój komfort życia. Obecnie są antybiotyki w miarę bezpieczne dla kobiet, a przynajmniej najmniej szkodliwe. Przy dużym stanie zapalnym żadne homeopaty ani parówki,ani inhalacje czy płukanki nie pomogą. Radzę zatem zmienić lekarza, który nie pozwoli namnażać się i rozsiewać bakteriom po organizmie.
 
Ja poza płukaniem zatok irigasinem,inhalacjami z soli fizjologicznej, okladami gorącymi z soli, psikaniem wodą morską, brałam sinupret i dostałam do nosa budherin. Pomogło :)
 
reklama
Hej, od kilku dni jestem przeziębiona, a od dwóch dni bolą mnie zatoki i mam straszny katar. Oczywiście według lekarza mam siedzieć w domu ciepło się ubierać i czekać aż przejdzie . Ale boje się że ten katar (już niestety zielony) jakoś źle wpływa na dziecko. Czy wiecie może czy dziecku to może zaszkodzić?
 
Do góry