reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród 2017 - szpital

Dołączył(a)
4 Październik 2016
Postów
4
Hej wszystkim. Termin porodu mam na przyszły rok i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Podzielcie się doświadczeniami który najlepiej wybrać? Wszystkie plusy i minusy konkretnych szpitali. Jak to jest z tym "wykupywaniem" położnej itd. Trochu informacji na forum już przeszukałam i szukam więcej.
Pozdrawiam wszystkie obecne jak i przyszłe mamy :):rolleyes:
 
reklama
Zależy na czym Ci zależy (przebieg porodu, karmienie, opieka nad dzieckiem/matką, warunki w salach ect) ;)
 
Witam :)
I ja am termin porodu na lipca. Bladego pojęcia nie mam jaki wybrać szpital. Syna pierwszego rodzicami w Kielcach i z chęcią bym tam powróciła na poród ale chyba nie uśmiecha się jeździć taki kawał drogi :/ Co polecamy :)
 
Ideału nie ma ;) Ale do każdej z tych wymienionych sfer w różnych szpitalach mają różne podejście (choć oczywiście masz prawo w każdym wymagać spełnienia swoich oczekiwań - plan porodu - w miarę możliwości oczywiście, ale czasem to walka..).
Czy chcesz znieczulenie, czy nie, czy pozycje wertykalne, czy Ci wszystko jedno, czy cc, jak z kontaktem skóra do skóry, zabiegami przy dziecku, czy na czymś konkretnym Ci zależy? Czy opłacona położna, jedna jedyna niezależnie od czasu trwania porodu, czy nie koniecznie, czy sala pojedyncza, jakie sale po porodzie. Opieka nad dzieckiem - czy chcesz często odpoczywać od dziecka, czy mieć je zawsze przy sobie, oczekujesz pomocy przy kp, czy może Ci wszystko jedno, albo od razu mm. Czy odległość jest dla Ciebie istotna? Np. nie chcesz jechać przez całe miasto.
 
Hej wszystkim. Termin porodu mam na przyszły rok i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Podzielcie się doświadczeniami który najlepiej wybrać? Wszystkie plusy i minusy konkretnych szpitali. Jak to jest z tym "wykupywaniem" położnej itd. Trochu informacji na forum już przeszukałam i szukam więcej.
Pozdrawiam wszystkie obecne jak i przyszłe mamy :):rolleyes:
Witaj.
Rodziłam w Ujastku. Ogólnie nie mam jakichś większych zastrzeżeń. Zaczęłam rodzić naturalnie, skończyło się cc. Warunki dobre, jedzenie smaczne ;), na personel też nie można narzekać.
Z minusów: ciężko się doprosić, żeby przyszedł ktoś np. podpowiedzieć w sprawie karmienia, ale może to wina tego, że kiedy ja rodziłam (lipiec 2016) było bardzo dużo noworodków. Lepiej samemu podejść i dopytać. Długo czekałam też na wypis dziecka - ja 14.00, mała 19.30 :(
Szpital zapewnia podkłady i podpaski poporodowe, na wychodne dostaje się prezent. Dzieci można dać do położnych na noc, jeżeli któraś mama nie chce lub nie może się nimi opiekować, są tam karmione mm - jednorazowe buteleczki mleka enfamil i bebilon, przewijane (dajesz własne pieluszki).
Jeżeli masz konkretne pytania to napisz :) Nie powiem nic o porodzie naturalnym, bo nie doszłam do tego etapu, ani o planowanych cc ;)
 
Cześć wszystkim, termin porodu mam na czerwiec 2017 i zastanawiam się nad szpitalem Rydygiera. Czy któraś z Was może podzielić się opinią o tym szpitalu? Macie może kontakt do dobrej położnej? Zastanawiam się nad taką opcją.
Z góry dziękuję za pomoc
 
reklama
Cześć wszystkim, termin porodu mam na czerwiec 2017 i zastanawiam się nad szpitalem Rydygiera. Czy któraś z Was może podzielić się opinią o tym szpitalu? Macie może kontakt do dobrej położnej? Zastanawiam się nad taką opcją.
Z góry dziękuję za pomoc

Hej, ja rodziłam w Rydygierze w styczniu. Opinie o szpitalu dodałam w innym wątku. Na stronie szpitala są podane numery do położnych, które można wybrać do porodu. Bliżej poznać je można w szkole rodzenia ecopartus. Ja tam się zapisałam 4 miesiące przed porodem i wybrałam położną.
 
Do góry