reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród 2018 - gdzie ?

LassHa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2017
Postów
299
Hej dziewczyny! Jestem z Zakopanego ale planuje poród w Krakowie. Co prawda dopiero w listopadzie, ale zaczynam się powoli rozglądać po szpitalach. Mój ginekolog przyjmuje prywatnie i nie pracuje w żadnym szpitalu, stąd moje obawy gdzie najlepiej będzie rodzić ? Brałam pod uwagę prywatne kliniki ale ceny powalają na kolana! Jakie szpitale polecacie ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej, co prawda pytasz gdzie rodzić, a ja jedynie mam doświadczenie gdzie nie rodzić :no:ODRADZAM szpital Siemiradzkiego w Krakowie. Porażka nie szpital, szczególnie jeśli chodzi o opiekę po porodzie... położne jedynie mnie zdołowały, psychicznie czułam się tam okropnie
 
Hej, co prawda pytasz gdzie rodzić, a ja jedynie mam doświadczenie gdzie nie rodzić :no:ODRADZAM szpital Siemiradzkiego w Krakowie. Porażka nie szpital, szczególnie jeśli chodzi o opiekę po porodzie... położne jedynie mnie zdołowały, psychicznie czułam się tam okropnie

Takie uwagi też są bardzo cenne :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny! Jestem z Zakopanego ale planuje poród w Krakowie. Co prawda dopiero w listopadzie, ale zaczynam się powoli rozglądać po szpitalach. Mój ginekolog przyjmuje prywatnie i nie pracuje w żadnym szpitalu, stąd moje obawy gdzie najlepiej będzie rodzić ? Brałam pod uwagę prywatne kliniki ale ceny powalają na kolana! Jakie szpitale polecacie ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE
kilka moich znajomych rodziło w Ujastku i były zadowolone. ja rodziłam w Koperniku i sam poród wspominam b. dobrze (opiekę po już średnio) i teraz też planuję tam rodzić (mam stamtąd lekarza). dobre opinie ma też Żeromski.
są osobne wątki nt danych szpitali, gdzie znajdziesz dużo pomocnych opinii.
wszystko zależy czego oczekujesz i na co się nastawiasz :)
 
A ja dwoje dzieci uRodziłam w Siemiradzkim. I jestem bardzo zadowolona. Opieka w trakcie porodu rewelacja .Po też nie narzekam. Z tamtad też jest moja lekarka. Więc zdania są podzielone. Poród lipiec 2015 i maj 2017.
 
Dodam jeszcze że były to dwie ciąże z komplikacjami. Cukrzyca i cholestaza. Dwa wcześniej wywoływane porody.

Myślę że każda kobieta sama musi poczytać i podjąć decyzję. Nigdy nie jest 100% na tak lub na nie. I też zależy to od oczekiwań. Dla mnie po porodzie bylo już super. Emocje opadły. Dzieci zdrowe.

Fakt s Siemiradzkim naciskają na karmienie piersią. Trzeba mieć swoje zdanie. Ale nigdy nie zostałam bez pomocy. Dzieci były zaopiekowanie. Badania porobione.
 
Na Siemieradzkiego też odradzam rodzić. O Ujastku słyszałam też sporo negatywnych opinii ( dużo osób mówi,że to taka fabryka ). Rodziłam na Kopernika,bo musiałam i teraz też będę tam rodzić. Miałam cc i wszystko dobrze zrobione,ale opieka poporodowa ( mam na myśli położne ),to tragedia... W szpitalu Rydygiera mają bardzo dobre warunki. Gdybym mogła tam rodzić,to bym to rozważała. Mają bardzo dobry standard oddziału, dwuposobowe sale z łazienką i TV - to też jest ważne. Poza tym w szpitalu jest wiele oddziałów,więc każdy lekarz pod ręką gdyby zaszła potrzeba jakiejś dodatkowej konsultacji. Jedzenie tylko mają okropne :D Położne też w większości bardzo sympatyczne.

Tutaj wklejam link do listy szpitali w Krakowie z podziałem na stopnie referencyjności. Niestety tylko na Kopernika jest III stopień referencyjności dla położnictwa :

Link do: Porodówki - Niezbędnik Mamy w Krakowie
 
Ostatnia edycja:
Na Siemieradzkiego też odradzam rodzić. O Ujastku słyszałam też sporo negatywnych opinii ( dużo osób mówi,że to taka fabryka ). Rodziłam na Kopernika,bo musiałam i teraz też będę tam rodzić. Miałam cc i wszystko dobrze zrobione,ale opieka poporodowa ( mam na myśli położne ),to tragedia... W szpitalu Rydygiera mają bardzo dobre warunki. Gdybym mogła tam rodzić,to bym to rozważała. Mają bardzo dobry standard oddziału, dwuposobowe sale z łazienką i TV - to też jest ważne. Poza tym w szpitalu jest wiele oddziałów,więc każdy lekarz pod ręką gdyby zaszła potrzeba jakiejś dodatkowej konsultacji. Jedzenie tylko mają okropne :D Położne też w większości bardzo sympatyczne.
Ale odradza Pani szpital Siemiradzkiego, dlaczego? Rodziła tam Pani? Bo jesli nie to na jakiej podstawie Pani odradza?

Jak można mieć o jakimś szpitalu opinie nie będąc w nim nigdy.

Piszcie o tych szpitalach w których byłyście. To będą rzetelne opinie. Takie moje zdanie.
 
reklama
Ale odradza Pani szpital Siemiradzkiego, dlaczego? Rodziła tam Pani? Bo jesli nie to na jakiej podstawie Pani odradza?

Jak można mieć o jakimś szpitalu opinie nie będąc w nim nigdy.

Piszcie o tych szpitalach w których byłyście. To będą rzetelne opinie. Takie moje zdanie.

Odradzam, bo nie spotkałam się z ani jedną pozytywną opinią o porodzie w tym szpitalu. Nawet moja hematolog odradzała mi od razu ten szpital mając własne bardzo złe doświadczenia z porodu tam. Odradzam,bo słychać głównie o aferach związanych z porodami w tym szpitalu. Nie będę przytaczać, wystarczy poszperać. Odradzam też dlatego,że jak cokolwiek będzie nie tak,to mama i dziecko pojadą i tak do innego szpitala.
 
Do góry