reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod a urlop/zwolnienie męża TEMAT ZAMKNIĘTY

Pytanie o urlop lub zwolnienie męża z pracy na czas porodu. Indukcja zaplanowana ale może potrwać nawet kilka dni. Jak to więc wyglada z partnerem i jego urlopem? 🤔 Tak się zastanawiamy z mężem czy ma wziąć wypoczynkowy, dopóki poród się nie zacznie bo potem dostanie okolicznościowy i następnie już ten ojcowski, czy na czas porodu lekarz też mu wystawi L4? Jak to było u Was?
Do L4 nie ma podstaw, jak juz to urlop.
U nas bylo tak, ze jak trafilam na porodowke o 6 rano to wyprosilam, zeby mogl do mnie wejsc w odwiedziny przed praca, bo normalnie mozna dzwonic po meza tylko przy stwierdzonej akcji porodowej 😅 Przyjechal o 14, o 15 mialam badanie i padlo zdanie „no, to rodzimy”. Maz mial na 16 do pracy, wiec tylko zadzwonil, ze go nie bedzie i kierownik wystawil mu urlop na ten dzien, potem wzial 2 tygodnie ojcowskiego i tyle.
 
reklama
Pytanie o urlop lub zwolnienie męża z pracy na czas porodu. Indukcja zaplanowana ale może potrwać nawet kilka dni. Jak to więc wyglada z partnerem i jego urlopem? 🤔 Tak się zastanawiamy z mężem czy ma wziąć wypoczynkowy, dopóki poród się nie zacznie bo potem dostanie okolicznościowy i następnie już ten ojcowski, czy na czas porodu lekarz też mu wystawi L4? Jak to było u Was?
Przed porodem to chyba tylko i wyłącznie urlop wypoczynkowy wchodzi w grę. Za to po porodzie są bodajże 2 dni urlopu okolicznościowego dla męża z tytułu narodzin dziecka. Dodatkowo jest teraz chyba 2 tygodnie urlopu ojcowskiego i 9 tygodni urlopu rodzicielskiego dla ojca. A i co istotne a może nie każdy o tym wie, po porodzie mąż może też otrzymać zwolnienie lekarskie na opieką nad żoną - w przypadku CC są to 2 tygodnie a w przypadku porodu naturalnego chyba tydzień (tu nie jestem pewna bo ja miałam CC). Takie zwolnienie może wystawić lekarz w szpitalu jak i np. pediatra.
 
Pytanie o urlop lub zwolnienie męża z pracy na czas porodu. Indukcja zaplanowana ale może potrwać nawet kilka dni. Jak to więc wyglada z partnerem i jego urlopem? 🤔 Tak się zastanawiamy z mężem czy ma wziąć wypoczynkowy, dopóki poród się nie zacznie bo potem dostanie okolicznościowy i następnie już ten ojcowski, czy na czas porodu lekarz też mu wystawi L4? Jak to było u Was?
Jak Cię przyjmą na oddział to pewnie próbę indukcji podejmą tego samego dnia lub na następny, jeśli próba się powiedzie to na następny dzień z rana pójdziesz na porodówkę(nynajmniejnu mnie tak to dwukrotnie wyglądało).
Także niech Twój mąż dopiero weźmie wolne i jak już Cię wezmą na porodówkę. Mój zgłosił, że jedzie na poród i chyba to był urlop na żądanie. Potem wziął na mnie opiekę 2 tyg. A ojcowski dopiero wykorzysta :). Powodzenia
 
Myślę że tylko urlop wypoczynkowy wchodzi w grę, ewentualnie dogadanie się z szefem żeby mógł wyjść na czas porodu. Raczej nikt nie wystawi L4 bo nie ma podstaw.
 
Do góry