reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POROD:)co?gdzie?kiedy?z kim?jak?itd

pewnie, wszystkie jestesmy w koncu stworzone do rodzenia dzieci :D
damy rade!
my bylismy na drugich zajeciach i byly rozne cwiczenia, na dno macicy, na prawidlowa postawe i relaksacyjne. Fajnie bylo i grupa zaczyna sie integrowac :D
pokazywali nam model kregoslupa i miednicy, z serii cwiczen to bedzie jeszcze:
pierwszy etap porodu, parcie, oddychanie i masaz.
bardzo fajne jest to, ze masuja nie tylko panowie panie, ale my naszych facetow tez masowalysmy ;D
 
reklama
Siemanko dziewczynki, :D ja od samego początku nastawiłam sie na planowana cc i nie zamierzam zmienić zdania, a jest ku temu wiele powodów. Nad szpitalem sie zastanawiałam, bo w sumie przy cc to potrzebny jest świetny, opłacony lekarz wiec nie ma większej różnicy gdzie (oby było wszystko tak jak bym chciała zrobione). Z uwagi na dobry dojazd i odległość chyba jednak bedzie to madalińskiego.
buziaki :)
 
Agatko a o co chodzi z tym dnem macincy? tzn spotkałam się z żartobliwym sformułowaniem "ta to ma dno macicy" ale nie bardzo wiem co to miało znaczyć...
Ja dzisiaj obdzwoniłam wszystkie AŻ  4 szkoły rodzenia w naszym mieście i jesteśmy na etapie podejmowania decyzji...a powiedzcie ile godzin zajęć jest zaplanowane w waszych szkołach, czy są zajęcia ruchowe (właśnie w jednej to jeszcze nie wiem czy są u nas) i jak dużo za te szkoły płacicie?
 
Basiu, moja szkoła jest bezpłatna, ale to jedyna taka w Gliwicach. Wszystkie inne kosztują 200-400 zł, w zależności od szkoły i wielkości grupy (w jednej ze szkół powiedzieli, że grupa może być do 80 osób!! - szok!!). Ja jestem bardzo zadowolona - mamy 10 spotkań po 2 godz., są zajęcia ruchowe, a na zajęcia praktyczne z opieki nad noworodkiem będziemy mieli prawdziwe maleństwo - takie 10ciodniowe :) Że ta mama się nie boi :) No i nasza grupa jest maleńka - 3 pary, więc podejście bardzo indywidualne. I z fajnych rzeczy, o które możesz jeszcze pytać, to masaż - u nas położna uczy szczęśliwych przyszłych ojców, jak masażem ulżyć mamusi :)
 
W Tychach my placimy 250 zl za 12 spotkan (wykladow) z polgodzinna gimnastyka wczesniej. Oczywiscie nie mozna cwiczyc w dniach przypadajacej miesiaczki.
 
Calo a wiesz może o co chodzi z tymi dniami przypadającej miesiączki, bo juz wiele razy spotkałam sie że czegoś nie mozna w te dni robić, lub że we wczesnej ciaży może wystąpić poronienie, ale ciekawi mnie dlaczego??
 
Mi własnie mama ostatnio mówiła że coś takiego słyszała w jakimś programie w tv i ja tez słyszałam o tym pierwszy raz...podobno mówili że wtedy trzeba się oszczędzać i lepiej nawet nie uprawiać seksu bo organizm jest bardziej podatny na "oczyszczanie się" i jest większe ryzyko że coś się może stać...
Tylko czy wy wiecie kiedy wam przypadają dni miesiączki?? bo ja nie mam pojęcia, teoretycznie mogłabym to policzyć tylko że moje cykle nie były zbytnio regularne...i po tych paru miesiącach to już bardzo różnie może być!!
 
Baśka dokładnie o tym samych myśłałam. Ciekawe jak do tego teraz dojsć? A swoja drogą pomęczę lekarza przy najblkizszej wizycie. ;D
 
Pomęczcie bo warto. Te dni to takie dni w ktorych mimo, ze nie mamy miesiaczki utrzymana jest skurczorodnosc macicy i wtedy nie mozna cwiczyc, przemeczac sie, kochac oraz kobieta moze sie generalnie gorzej czuc a nawet miec objawy jak przy miesiaczce (oczywiscie psychiczne roztroje ;D). Mi takie dni wyliczono w szkole rodzenia :)
 
reklama
z tym nastrojem to bardzo ciekawe, to by tlumaczylo czemu raz na jakis czas mam dola i drazliwy nastroj i zero ochoty na sex :p
 
Do góry