reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród Gdańsk - jaki szpital wybrać?

mamcia2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Kwiecień 2011
Postów
317
Miasto
Trójmiasto
Proszę o opinie i podzielenie się doświadczeniem w przebiegu porodu w Gdańsku? Który szpital polecacie i jak to jest z opieką przedporodową i poporodową, ze znieczuleniami, salami, oraz nacięciami?
 
reklama
Ja polecam szpital Kliniczny. Pełna kontrola akcji porodowej. Opieka po porodowa też na wysokim poziomie. Sale porodowe (pojedyncze) wyposażone w łazienki. Mnie nacinali, ale taka była potrzeba :D wiem że nie zawsze jest to praktykowane.
 
Ja polecam szpital na Klinicznej, sale porodowe są super, z łazienkami, trafiłam na fajne położne a najlepsza była ta co już odbierała mój poród, lekarze też w porządku.

Poród rodzinny jak najbardziej, im nawet lepiej jak ktoś jest z rodząca. Lekarka robiła zdjęcie mojemu mężowi jak pępowinę obcinał, potem dziecko też cały czas miał mój mąż, był przy mierzeniu i myciu dzieciątka, jak mnie zszywali i potem też mi on go przyniósł już ubranego i umytego. Co do zzo to nie powiem, bo nie miałam, ale ponoć tam nie ma problemu.
 
Wiele dobrego słyszałam o Klinicznej. A od położnej dowiedziałam się, że:
- zzo jest za darmo i nie trzeba wcześniej dokonywać żadnych formalności (np. w wojewódzkim trzeba uprzednio skonsultować się z anestezjologiem, bez tego nie zrobią zzo choćby nie wiem co..)
- sala porodowa jest świeżo po remoncie
- nie ma drabinki na porodówce, ale są piłki :)
- po cc zabierają dziecko na około 24h (na zaspie dziecko od razu leży przy łóżku mamy, co nie zawsze jest dobre..)
- poród rodzinny bezproblemowo i bez dodatkowych opłat
- są jedno - dwuosobowe sale poporodowe za opłatą (na dzień dzisiejszy - co łaska, ale ma się to zmienić)

O zaspie dużo dobrego słyszałam od koleżanek, ale głównie mówiły o opiece.. żadna z nich nie wspomniała że jest jedna łazienka na wszystkie 5 sal porodowych!! :)
 
ale w tej wspólne łazience na 5sal są 3prysznice i ja nie spotkałam się żeby była kolejka pod prysznic... ja rodziłam na Zaspie dwa razy i nie dam zlego słowa powiedzieć, jeśli codzi zarówno o sam poród, jak i opiekę nad kobietą i noworodkiem.
 
A czy położna powiedziała ci żę na klinicznej odwiedzający wchodzą do sal gdzie leżą położnice z dziećmi, w tej sytuacji druga kobieta nie ma jak w spokoju o komforcie nie wspominając nakarmić maleństwa. A chyba mało kto chce próbować podejmować starania w obecnośći obcych osób, a jak wiadomo każdy chce zobaczyć maleństwo. Zgadzam się ze wszytkimi plusami odnośnie klinicznej ale o tym jednym mega minusie jakoś nikt nie wspomina.
 
reklama
marta zalezy dla kogo jest to minus. Ja właśnie rodziłam na klinicznej ze względu na to , że mąż , czy mama mogli mnie odwiedzić , wejść do sali , pomóc(ostatecznie szpital był zamknięty dla odwiedzajacych ze wzgledu na ptasia grype). Teraz też się tam wybieram.
Gdy leżałam na patologii ciąży do pokoju dziewczyny zapraszały głownie mężów , z reszta spotykały sie poza sala . Kwestia dogadania i zrozumienia
 
Do góry