)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Poród i koniec umowy - nauczyciel

Dołączył(a)
2 Lipiec 2019
Postów
1
Rozwiązania
0
Witajcie,
Potrzebuję Waszej pomocy...
Jestem nauczycielem zatrudnionym w szkole państwowej w oddziale przedszkolnym, umowa na czas określony, od 01.09.2018 do 31.08.2019.
Jestem w ciąży, od grudnia przebywam na zwolnieniu ze względu na zagrożoną ciążę. Termin porodu mam na 10 sierpnia, czy w związku z tym należy mi się macierzyński i rodzicielski? Czy ekwiwalent za urlop należy mi się czy może jeśli jestem na zwolnieniu to nie należy mi się urlop? Jakie dokumenty mam złożyć i gdzie? Nie wiem dokładnie jakie są warunki ciężarnych będąc na karcie nauczyciela
 
reklama

Milmo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2019
Postów
783
Rozwiązania
0
Cześć, ja też jestem zatrudniona na karcie. Tutaj nie ma żadnych zmian jeśli o to chodzi, regulują to te same przepisy. Oczywiście, że Ci się należy. Rozwiązanie następuje przed końcem umowy, więc do 31.08 masz wypłacany macierzyński z miejsca zatrudnienia a potem automatycznie płaci Ci do samego końca ZUS. Nic nie musisz składać, chyba, że wiesz, że chcesz wykorzystać cały rok, wtedy masz 21 dni na złożenie u pracodawcy oświadczenia, że wykorzystujesz całość i wtedy masz płatne 80%. Jeśli tego nie założysz nalicza Ci się najpierw 100% a potem 60%. Co do ekwiwalentu za urlop niestety nie wiem. Ja akurat mam na zastępstwo, rodze 1.08, ale osoba zastępowana narazie nie planuje wracać. Normalnie mam macierzyński dopóki ona nie wróci do pracy, a potem ZUS ewentualnie.
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry