reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród i koniec umowy - nauczyciel

Dołączył(a)
2 Lipiec 2019
Postów
1
Witajcie,
Potrzebuję Waszej pomocy...
Jestem nauczycielem zatrudnionym w szkole państwowej w oddziale przedszkolnym, umowa na czas określony, od 01.09.2018 do 31.08.2019.
Jestem w ciąży, od grudnia przebywam na zwolnieniu ze względu na zagrożoną ciążę. Termin porodu mam na 10 sierpnia, czy w związku z tym należy mi się macierzyński i rodzicielski? Czy ekwiwalent za urlop należy mi się czy może jeśli jestem na zwolnieniu to nie należy mi się urlop? Jakie dokumenty mam złożyć i gdzie? Nie wiem dokładnie jakie są warunki ciężarnych będąc na karcie nauczyciela
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć, ja też jestem zatrudniona na karcie. Tutaj nie ma żadnych zmian jeśli o to chodzi, regulują to te same przepisy. Oczywiście, że Ci się należy. Rozwiązanie następuje przed końcem umowy, więc do 31.08 masz wypłacany macierzyński z miejsca zatrudnienia a potem automatycznie płaci Ci do samego końca ZUS. Nic nie musisz składać, chyba, że wiesz, że chcesz wykorzystać cały rok, wtedy masz 21 dni na złożenie u pracodawcy oświadczenia, że wykorzystujesz całość i wtedy masz płatne 80%. Jeśli tego nie założysz nalicza Ci się najpierw 100% a potem 60%. Co do ekwiwalentu za urlop niestety nie wiem. Ja akurat mam na zastępstwo, rodze 1.08, ale osoba zastępowana narazie nie planuje wracać. Normalnie mam macierzyński dopóki ona nie wróci do...
Cześć, ja też jestem zatrudniona na karcie. Tutaj nie ma żadnych zmian jeśli o to chodzi, regulują to te same przepisy. Oczywiście, że Ci się należy. Rozwiązanie następuje przed końcem umowy, więc do 31.08 masz wypłacany macierzyński z miejsca zatrudnienia a potem automatycznie płaci Ci do samego końca ZUS. Nic nie musisz składać, chyba, że wiesz, że chcesz wykorzystać cały rok, wtedy masz 21 dni na złożenie u pracodawcy oświadczenia, że wykorzystujesz całość i wtedy masz płatne 80%. Jeśli tego nie założysz nalicza Ci się najpierw 100% a potem 60%. Co do ekwiwalentu za urlop niestety nie wiem. Ja akurat mam na zastępstwo, rodze 1.08, ale osoba zastępowana narazie nie planuje wracać. Normalnie mam macierzyński dopóki ona nie wróci do pracy, a potem ZUS ewentualnie.
 
Rozwiązanie
Do góry