reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród już niedługo.........

czesc dziewczyny od razu wyjasniam nie pisałam na waszym forum ale lubię tu zaglądać ja jestem z majówek 2006 czyli mam poród za sobą. Jesli chodzi o odejscie wód miałam podobne obawy do waszych ale spokojnie jak wody odejdą i gdybyście nie zauważyły np w wannie to one będą się sączyć i zauważycie że to nie śluz bo jest jej znacznie więcej czasem zupełnie dużo, poza tym samo odejscie wód trochę jednak czuć ---mozna to troszkę porównać do obfitego krwawienia podczas okresu? Ale co ciekawe nie rozpoznałam bóli porodowych, może dlatego bo miałam skurcze macicy od 6 msc i brałam na to fenoterol i te skurcze niewiele różniły się I fazy porodu.
Pozdrawiam Serdecznie jak byście chciały o coś zapytać chętnie podzielę się różnymi wrażeniami.
 
reklama
Słonko00 ja też brałam fenoterol do 35 tyg. teraz mam skurcze brzucha jak przy braniu leku ,ale bola tylko czasami. Mam to uwazac za te porodowe czy jeszcze nie?
 
Z tymi wodami tez może byc u mnie różnie. Mojej mamie przy mnie i dwójce rodzeństwa nie odeszły tylko trzeba było przekuwac. Mojej siostrze przy porodzie tak samo. U mnie mała leży już tak nisko główką że niżej się nie da,więc niewiem czy u mnie tak samo nie będzie. Bóle bezbolesne,wody nie odejda skąd będę wiedziec że to już? Chyba troche panikuję. :p
 
Odpowiadam:
ja skończyłam brać fenoterol w 36 tyg a w 37 urodziłam - tak bóle były nieregularne z różną siłą i jak zaczął się poród nie miałam o tym pojęcia poza tym bolały mnie plecy a ze rodze dowiedziałam się bo odeszły mi wody a potem po 0,5 godz reg skurcze parte zanim dojechałam do szpitala w godzinę urodziłam.
Czop ---z 10 dni przed porodem zauważyłam brązowawą plamkę i to wszystko jak poszłam do gina to stwierdził ze nie ma czopa i rozwarcie 5 cm byłam w szoku

dziecko miałam od 32 tyg ułożone bardzo nisko -na Usg nie widać było główki a gin mówił że podczas badania wyczuwa główkę, a u mnie znaczyło to szybki poró mimo że mała rodziła się rączkami do przodu.

Trzymajcie się przyszłe mamusie i czekajcie cierpliwie na wasze dzidziusie
 
Słonko00 czyli ja jeśli wody mi nie odejdą(tylko przekuwanie), a czop śluzowy mi niby odszedł. Mała jest główka tak nisko że nizej się nie da. Bóle jak pisałam mało wyczuwalne,macica twardnieje co troche ,mam czasami tylko jakby cos mnie ukuło. To po czym poznam że to już?
 
tak jak piszesz podobnie się czułam tylko dochodziły potworne bóle pleców i dzwoniłam do szpitala pytać czy to już " skórcze regularne pyta lekarz ja mówie że nie tylko te plecy bolą od żeber w dół i 37 tydz-- ma pani czas a za pare godz urodziłam, ale na pewno II fazy porodu nie da się przegapić o nie - i w tym nadzieja
 
Mija wierz mi, że ja też nie wiedziałam czy to co czuje to juz jest TO czy jeszcze nie, ale jak czułam skurcze co 10 minut i były one bardziej bolesne niż np. godzine wcześniej, to juz stwierdziłam, że to musi byc TO i pojechalismy do szpitala i okazało się, że miałam już rozwarcie na 2,5 palca czyli 5 cm-byłam na półmetku. ;D Zorientujesz sie na pewno! ;)
 
reklama
Do góry