reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród na SIEMIRADZKIEGO w Krakowie

Przecież to jest paranoja, jakie niby mogą być inne wskazania do znieczulenia niż ból?
Rodziłam w tym roku na Kopernika i nikt nawet słowem nie wspomniał, że mam płacić za znieczulenie.
 
reklama
Siemiradzki to prywatny szpital i generalnie oni mają cennik na wszystko - ale idąc tam człowiek powinien być tego świadomy, bo nawet się z tym nie kryją.
 
Jest w połowie tylko prywatny.Znieczulenie kosztuje tak samo jak poród rodzinny Owszem można rodzić wspólnie z kimś bliskim, ale pokój bez dopłaty przypomina salę znaną mi wyłącznie z PRLowskich filmów. Tłumaczeniem płatnego znieczulenia jest fakt,że zawsze mozesz je mieć, a w innych szpitalach takiego wyboru nie ma i położna decyduje o tym czy się je dostaje.
 
Hej, ja będę rodzić w Siemiradzkim w czerwcu. Chodzę do ich poradni przyszpitalnej ale moja ginekolog mimo moich i innego lekarza zapewnień, że nie jestem w stanie urodzić naturalnie powiedziała, że "spróbujemy". Jest tu może jakąś mama, która najnormalniej w świecie dała w łapę za cesarkę? Nie zamierzam czekać aż moje dziecko sie udusi czego panicznie się boje. I czy może któraś się orientuje czy przy planowanym cc może być mąż? Podobno za dodatkową opłatą w Siemiradzkim wszystko da się załatwić... Zależy mi też na pokoju 1 osobowym gdzie 24h może być ze mną i dzieckiem mój mąż, kupowała któraś z Was taki wypasiony pakiet? :-)
 
Za pobyt męża podczas cesarki nie da się zapłacić, to operacja.
Wątpie też aby ktos w tym szpitalu nawet za kase zgodzil sie zrobic cesarke bez podstaw medycznych.
Mylicie sie pisząc ze tam tylko wszystko za kase idzie zalatwic. Lezalam na nieplatnej sali i jesli na serio chcesz zobaczyc PRL to idz rodzic na Kopernika sale 8 osobowe jak sped bydla... i życze Ci spotkania dr Mamak wtedy bedziesz miala przyjemnosci i uprzejmosci...
Poza tym przypominam ze szpital to nie hotel!
Jesli bedziesz chciala miec cearke to zostaniesz wyslana na konsulatcje z zast. ordynatora i na podstawie badan i usg zadecyduje czy na pewno jest Ci ona potrzebna.
Macie racje ze szpital nie kryje się z cennikiem i slusznie daje wybór, ja ne zaplacilam zlamanego grosza za porod dwa lata temu i na prawde czulam sie tam bardzo dobrze.
Pewnie i bym wziela sale dwu osobowa ale szkoda mi kasy na *******y w koncu siedzi sie tam krotko i nie w celach relaksu na wczasach...
 
Mam różne wskazania do cesarki od ortopedy, neurologa i lekarza rodzinnego ale nie zamierzam czekać aż ktoś łaskawie się mną zajmie po minionym terminie, dlatego zapytałam. Wiem, że jeśli cesarka jest umówiona wcześniej to nie wykonuje jej się w narkozie a znieczuleniu podpajęczynówkowym (o ile dobrze pamiętam) i jest możliwość uczestniczenia w tym zabiegu męża. Przynajmniej kilka prywatnych klinik w Polsce i jeden szpital w Warszawie to oferuje, nie wiem czy jest jakiś szpital/klinika w Krakowie, które również to praktykują.

Miałam wątpliwą przyjemność pobytu na patologii ciąży w szpitalu na Kopernika i uważam, że powinni zamknąć tą mordownię.
 
Witajcie! Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem Siemiradzkiego. Mam termin na wrzesień :) Chciałam Was zapytać, którego z lekarzy z tego właśnie szpitala możecie polecić? Może wiecie o fajnych, pomocnych położnych? Z góry dziękuję za wszelkie informacje!! Pozdrawiam!
 
Na Kremerowskiej 11, jest przychodnia przyszpitalna gdzie przyjmują lekarze z Siemiradzkiego. Ja sama chodzę do dr Ingi Jaworskiej mogę polecić z całego serca. Miła, spokojna ( wszystko po 5 razy tłumaczy w razie wątpliwości), bardzo delikatnie bada, regularnie wysyła mnie na badania i dopytuje o samopoczucie :)
 
Potwierdzam, pani Inga jest super. Ja mam termin na 30 maja, dzidziuś już ułożony główką w dół, więc poród sn racze pewny. Rodziłam na Siemieradzkiego 13 lat temu i wtedy był hardcore. Teraz na pewno będzie dobrze. Jeżeli chodzi o położna to polecam Asię. Podobno wszystkie są cudowne i wcale nie trzeba płacić 800 zeta za ich usługi!! Mam pytanie przy okazji. Czy robiłyście albo macie w planach badanie na paciorkowca?
 
reklama
Do góry