reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, czym jest kangurowanie? Dlaczego jest ważne zarówno dla wcześniaków, jak i noworodków oraz niemowląt - rozmawiam z dr nauk o zdrowiu, położną i doradczynią laktacyjną Moniką Jodłowską. Czy wiesz, że masz prawo kangurować po porodzie? Dowiedz się więcej Obejrzyj film i włącz się do rozmowy:)

Opowiedz, jakie ty miałaś doświadczenia. Czy w szpitalu dostałaś maluszka do kangurowania? Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

Ostatnia okazja, żeby wziąć udział i wygrać Eco zestaw- butelkę na sok i ekologiczne woreczki na zakupy! Weź udział

I kończy się konkurs, gdzie można zdobyć Pampersy Nie przegap!

reklama

Poród naturalny czy cesarskie cięcie ?

Tangerieme

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
pytanie szczególnie do kobiet które już rodziły. Jakie są Wasze przeżycia i doświadczenia? Jak z powrotem do formy po porodzie naturalnym a cesarskim cięciu ?
Mam wade wzroku przez która mam wyższe ciśnienie w oczach i zastanawiam się czy pomimo ze nie będzie przeciwwskazań według lekarza nie jest to ryzyko dla mojego zdrowia. 5 sierpnia mam ostatnia wizytę na której ustalę z lekarzem plan porodu i ciagle o tym myśle w jaki sposób będzie dla NAS lepiej rodzić.

reklama

ilona2701

Miasto
Wola
Rozwiązania
1
Ja rodziłam dwa razy i za każdym razem sn. Lepiej czułam się po pierwszym i szybciej też doszłam do siebie mimo tego iż pierwszy poród trwał dłużej

Marta Anna Z.

Rozwiązania
0
Ja rodziłam naturalnie. Poród wspominam bardzo dobrze, doszłam do siebie szybko.
Jeśli chodzi o ciśnienie w oczach to nie dziwie sie, ze masz obawy.. moze skonsultuj to jeszcze z jakimś innym dobrym lekarzem?.

Tangerieme

Rozwiązania
0
Ja rodziłam naturalnie. Poród wspominam bardzo dobrze, doszłam do siebie szybko.
Jeśli chodzi o ciśnienie w oczach to nie dziwie sie, ze masz obawy.. moze skonsultuj to jeszcze z jakimś innym dobrym lekarzem?.
Bylam u trzech okulistów. Pytałam gin i decyzja należy do mnie tak naprawdę. Bo podobno rodzi się z gorszymi wadami wzroku. Ale to moja pierwsza ciaza nie będę wiedziała co mogę i co robić. Wiem ze instynkt mi podpowie. Ale jednak muszę zdecydować tak albo tak. Bo czasu wbrew pozorom zostało niewiele bo to juz za miesiąc

Aguu

Rozwiązania
5
Skoro nie ma bezwzględnych przeciwskazan to pewnie i ryzyko jest małe /żadne.
W innym wypadku nikt by się pod tym nie podpisał i nie dał zgody.

SleepingBeauty

Rozwiązania
3
Ja miałam cesarskie cięcie. Szybko do siebie doszłam, rana bolała nawet nie przez cały połóg. Szczerze, to w ciąży ciągle myślałam, że obojętne mi to jak urodzę. Jednak cieszę się, że była to cesarka :) jedyne co, to bałam się narkozy, musiałam ją mieć ze względu na to, że znieczulenie od pasa w dół na mnie nie zadziałało.

Marta Anna Z.

Rozwiązania
0
Bylam u trzech okulistów. Pytałam gin i decyzja należy do mnie tak naprawdę. Bo podobno rodzi się z gorszymi wadami wzroku. Ale to moja pierwsza ciaza nie będę wiedziała co mogę i co robić. Wiem ze instynkt mi podpowie. Ale jednak muszę zdecydować tak albo tak. Bo czasu wbrew pozorom zostało niewiele bo to juz za miesiąc
Skoro byłaś u trzech okulistów i na dodatek ginekolog Ci tak powiedział to bym sie na Twoim miejscu nie martwiła.

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja rodziłam przez cc. Chociaż marzyłam o porodzie naturalnym ale jednak los zadecydował za mnie inaczej i nie miałam wyboru. Dobrze wspomina cc. Szybko doszłam do siebie. Rana bardzo nie bolała, szybko się goiła.
Jeśli chodzi o wzrok to ja też mam wadę wzroku ale po badaniu u okulisty zadecydował, że to nie jest przeciwwskazanie. No ale każdy przypadek jest inny ale myślę, że jak okulista widziałby jakieś ryzyko to dałby Ci skierowanie na cc

Jola92

Rozwiązania
0
Ja tez mam podwyzszone cisnienoe w gałkach i rodziłam naturalnie. Porod byl tak ciezki i spowodowal ogromne obrazenia przez ktore panicznie boje sie ze kiedykolwiek znowy bede musiala rodzić. 1.5 miesiaca chodzilam zgieta w pół, przy wypróżnianiu byl placz z bólu, bylam nacieta i peklam tak ze mialam 32 szwy. NIGDY WIĘCEJ.
Co do oczu to podczas porodu doszlo do mikrowylewów.
Pamiętaj jednak ze kazdy porod jest inny. Niektóre kobiety po porodzie sn na drugi dzien normalnie chodza itp.
Niezależnie od tego jak urodzisz mam nadzieję ze szybko dojdziesz dp siebie:)

reklama

littlebabe

Rozwiązania
0
Mam za sobą jeden poród naturalny i powiem ci, że innego sobie nie wyobrażam. Za dwa tygodnie kolejny przede mną i też wolałabym poród SN niż cesarkę. Samo to, że po porodzie naturalnym po godzinie byłam już na nogach i wszystko mogłam robić bez problemowo było ogromnym ułatwieniem.
Jeśli okulista przeciwwskazań nie widzi to pewnie nie ma się czego bać.
Ja sobie za to cesarki nie wyobrażam bo wiele rzeczy przy dziecku bym zrobić nie mogła sama.

Jaasna

Rozwiązania
0
pytanie szczególnie do kobiet które już rodziły. Jakie są Wasze przeżycia i doświadczenia? Jak z powrotem do formy po porodzie naturalnym a cesarskim cięciu ?
Mam wade wzroku przez która mam wyższe ciśnienie w oczach i zastanawiam się czy pomimo ze nie będzie przeciwwskazań według lekarza nie jest to ryzyko dla mojego zdrowia. 5 sierpnia mam ostatnia wizytę na której ustalę z lekarzem plan porodu i ciagle o tym myśle w jaki sposób będzie dla NAS lepiej rodzić.
Jedno z odwiecznych pytań, na które każdy znajdzie inną odpowiedź ;)
Ja miałam tylko cesarki (nie z wyboru i z próbą sn), ale powiem, że poród naturalny nie bez kozery jest porodem naturalnym. Cesarskie cięcie to operacja. Ale oba sposoby są porodami i prowadzą do przyjścia na świat dziecka. Oby zawsze zdrowego, rumianego bobasa :)
Co do odczuć po porodzie - ile kobiet tyle opinii :) Szczęśliwego rozwiązania Tobie życzę - jakiekolwiek by ono nie było :)

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Nowe pytania

Do góry