reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród- naturalny czy cesarskie cięcie?

Dziewczyny czy orientujecie się czy w szpitalu publicznym w czasie cesarki może być obecny mąż gdy jest znieczulenie zewnątrzoponowe? i czy to jest płatne czy jak?
Zależy od szpitala, u mnie był i płatne było 250 zł (jako poród rodzinny), ale to było 2 lata temu ;-)
 
reklama
ej a znacie kogos kto po cesrace urodził naturalnie? mialam cesarkę 2,5 roku temu i na razie nie ma zadnych przeciwskazan do porodu sn. Ale im bliżej godziny W tym więkśzy stres mnie dopada, czy mi się tam nic nie rozejdzie. Myślicie ze po takim czasie duze jest ryzyko pęknięcia macicy? Mój lekarz mowi, ze nie, ale on jest w ogole wyluzowany i czasem nie wiem czy mogę do konca polegac na jego opinii.
 
ej a znacie kogos kto po cesrace urodził naturalnie? mialam cesarkę 2,5 roku temu i na razie nie ma zadnych przeciwskazan do porodu sn. Ale im bliżej godziny W tym więkśzy stres mnie dopada, czy mi się tam nic nie rozejdzie. Myślicie ze po takim czasie duze jest ryzyko pęknięcia macicy? Mój lekarz mowi, ze nie, ale on jest w ogole wyluzowany i czasem nie wiem czy mogę do konca polegac na jego opinii.
Mój gin mówi, że spokojnie można rodzić, bo ja też miałam cc 2 lata temu. teraz też cc ale z innych powodów
 
ej a znacie kogos kto po cesrace urodził naturalnie? mialam cesarkę 2,5 roku temu i na razie nie ma zadnych przeciwskazan do porodu sn. Ale im bliżej godziny W tym więkśzy stres mnie dopada, czy mi się tam nic nie rozejdzie. Myślicie ze po takim czasie duze jest ryzyko pęknięcia macicy? Mój lekarz mowi, ze nie, ale on jest w ogole wyluzowany i czasem nie wiem czy mogę do konca polegac na jego opinii.

Spokojnie po 2,5 roku można rodzić SN i na pewno nic Ci się nie rozejdzie;-) A ryzyka pęknięcia macicy prawie nie ma.
 
no to ostatnie pytanie. a czy w takim razie mam szanse otrzymać zzo? bo dzis sie dowiedziałam, ze w koncu we wrocławiu jest szpital, który całą dobę wykonuje zzo. wstąpiła we mnie nadzieja, ale cos mi sie obiło o uszy, że po cesarce juz nie mozna brac zzo, bo niby nie bedzie sie czuc czy sie tam nic zlego nie dzieje.ale biorąc pod uwagę moje wspomnienia z porodu, to i tak mialam wrażenie, ze cos mnie tam rozrywa..
 
Jak dla mnie nie wymyslili jeszcze sposobu na poród:-D miałam namiastke porodu naturalnego i nie było za ciekawie... a cesarka ..hmm.. wydaje mi sie bardziej wygodna...w takim sensie ze lekarze zrobią wszytko za ciebie .. ale za to po cesarce jest masakra... choc ja podobno pozbierałam się bardzo szybko bo już na 3 dzień wychodziłam do domu..:-)
 
reklama
Też miałam namiastkę porodu (kilka godzin leżałam z bólami) Lekarz nie wiedział czy robić cc, mimo wskazań i zaświadczenia. Poród bolesny, ale do się wytrzymać. Po cc szybko doszlam do siebie, tylko dość długo trzymało mnie znieczulenie.
 
Do góry