reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod naturalny po cesarskim cieciu

healthy.mindset

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Maj 2020
Postów
88
Witajcie Dziewczyny

Mam na imie Wiktoria.Jestem mama 16 miesiecznego dziecka. Aktualnie spodziewam sie drugiego maluszka ( 7 tydzien ciazy). Poprzedni porod byl rozwiazany poprzez cesarcie ciecie z powodu wysokiego tetna maluszka. Chcialabym rodzic naturalnie, jesli nie bedzie zadnych komplikacji. Nie mam przeciwskazan zdrowotnych. Czy sa tutaj dziewczyny w podobnej sytuacji do mojej? Chetnie porozmawiam z mamami, ktore rodzily naturalnie po cesarce i podzielily sie ze mna swoimi doswiadczeniami. Czy z perspektywy czasu lepiej bylo rodzic drugi raz za pomoca CC czy silami natury? Bardzo nie chce miec drugiej cesarki, poniewaz dlugo mialam problem z odcinkiem ledzwiowym po znieczuleniu( trwalo to prawie rok). Pozdrawiam Was wszyskie bardzo serdecznie :)
 
reklama
Hej.
Ja miałam pierwszy poród 10cm rozwarcie ale z powodu przedłużającej się akcji zakończony CC. Długi ból przy gojeniu, ciężko było z łóżka wstać. Drugi poród sn na porodówce z szyciem i wszystkim 45 minut. Było to 2,5 roku po pierwszym. Bolało jak cholera przed porodem ale po ból jak ręką odjął. Zaraz wstawałam z łóżka i zajmowałam się maluszkiem. Trzeci poród niewspółmierność miednicowe czy coś takiego- zaplanowane CC. Trzeciego w ogóle nie będę komentować. Jeśli byłabym w czwartej ciąży to robiłabym wszystko żeby móc rodzić sn.
 
Urodziłam naturalnie 2,5 toku po cięciu. Oba porody zniosłam dobrze, ale po naturalnym to jest bajka. Mimo pęknięcia mogłam od razu wstać (dwie godziny po porodzie poszłam o własnych siłach pod prysznic). Poród bolał bardzo, ale po wszystkim od razu człowiek jest sprawny a nie poprzecinany i ledwo chodzący.
Zdecydowanie polecam próbę porodu drogami natury.
 
Ja rodziłam naturalnie 26 m-cy po cc, czyli w ciążę zaszłam 18 m-cy po cc.
Tylko nie wiem czy jestem dobrym przykładem, bo drugie dziecko jest wcześniakiem (35t2d) i było w związku z tym mniejsze niż przeciętny noworodek - 2490g. Zdecydowanie lepiej wspominam poród sn niż cc, mimo iż cc miałam robione w prywatnej klinice, gdzie wszyscy nad Tobą nadskakują...
 
Witajcie Dziewczyny

Mam na imie Wiktoria.Jestem mama 16 miesiecznego dziecka. Aktualnie spodziewam sie drugiego maluszka ( 7 tydzien ciazy). Poprzedni porod byl rozwiazany poprzez cesarcie ciecie z powodu wysokiego tetna maluszka. Chcialabym rodzic naturalnie, jesli nie bedzie zadnych komplikacji. Nie mam przeciwskazan zdrowotnych. Czy sa tutaj dziewczyny w podobnej sytuacji do mojej? Chetnie porozmawiam z mamami, ktore rodzily naturalnie po cesarce i podzielily sie ze mna swoimi doswiadczeniami. Czy z perspektywy czasu lepiej bylo rodzic drugi raz za pomoca CC czy silami natury? Bardzo nie chce miec drugiej cesarki, poniewaz dlugo mialam problem z odcinkiem ledzwiowym po znieczuleniu( trwalo to prawie rok). Pozdrawiam Was wszyskie bardzo serdecznie :)
Tak w ogóle polecam grupę na Fb „naturalnie po cesarce”.
 
reklama
Do góry