reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod naturalny po cesarskim cieciu

Urodziłam naturalnie 2,5 toku po cięciu. Oba porody zniosłam dobrze, ale po naturalnym to jest bajka. Mimo pęknięcia mogłam od razu wstać (dwie godziny po porodzie poszłam o własnych siłach pod prysznic). Poród bolał bardzo, ale po wszystkim od razu człowiek jest sprawny a nie poprzecinany i ledwo chodzący.
Zdecydowanie polecam próbę porodu drogami natury.
Ciesze sie, ze u Ciebie wszystko poszlo pomyslnie. Jak zachowala sie blizna po CC podczas drugiego porodu? Wiem , ze rzadko ,ale zdarza sie, ze blizna moze sie rozejsc, ten strach mnie nawiedza od czasu do czasu . Czy jak bylas na koncowce ciazy to blizna Cie bolala, rozciagala sie?
 
reklama
Dziekuje za odpowiedz Dziewczyny. Napiszcie mi prosze jak zachowala sie wasza blizna na koncowce ciazy( bolala, rozciagala sie?) I jak to wygladalo podczas drugiego porodu naturalnego jak parlyscie. Ja sie bardzo obawiam, co sie stanie z blizna jak bede rodzic naturalnie i mocno przec.
 
Blizna po CC nie bolała przy naturalnym porodzie, nic się nie rozeszło. W ogóle jej nie czułam. Przy drugiej CC blizna była większa- bo muszą zrobić większe ciecie, z powodu tego że musieli szybko działać-brzydko zszyta. Teraz mam brzuch jak jakaś babcia.
 
W 2018 r miałam pierwsza cesarkę. Aktualnie jestem w 21 tyg i już wiem, że czeka mnie kolejna - rozejście się blizny.
 
Ciesze sie, ze u Ciebie wszystko poszlo pomyslnie. Jak zachowala sie blizna po CC podczas drugiego porodu? Wiem , ze rzadko ,ale zdarza sie, ze blizna moze sie rozejsc, ten strach mnie nawiedza od czasu do czasu . Czy jak bylas na koncowce ciazy to blizna Cie bolala, rozciagala sie?
Blizna w ogóle nie dała o sobie znać. Nic mnie nie bolało, nie ciągnęło podczas porodu (w ciąży tez). Pytałam podczas porodu, czy z blizną na pewno ok, czy się nie rozejdzie. Położna zapewniała, ze umieją dostrzec, że coś się dzieje nie tak, ale u mnie na szczęście nie było takich problemów.
 
reklama
Niestety nie ma reguły, ciąża ogólnie od początku jest skomplikowana. USG wykazało, że blizna już się rozeszła.
 
Do góry