reklama

poród -prywatnie czy państwowo?

Temat na forum 'Warszawa' rozpoczęty przez marta-q, 3 Sierpień 2011.

1. marta-q

marta-q Początkująca w BB

Hej dziewczyny!
    Jak uważacie gdzie jest lepiej? W prywatnych placówkach czy państwowych?
    Czy są wśród Was osoby, które kiedyś rodziły w prywatnym szpitalu a teraz zdecydowały się na poród w państwowym?

Wszelkie opinie wspomogą moją pracę magisterską :)

Czym się kierujecie wybierając szpital?

2. Freiya

Freiya Lelkowa mama

Myślę, że kwestia nie rozchodzi się o to czy placówka jest prywatna czy państwowa tylko kto tam pracuje i w jakich warunkach. Ja będę rodzić w szpitalu na Karowej, państwowo, znam tę placówkę (leżałam tam w trakcie starania się o dziecko), mój lekarz prowadzący pracuje w tym szpitalu, wiem, że opieka jest tam dobra (znajome tam rodziły) i wiem, że warunki są dobre. To wszystko co jest mi potrzebne do wyboru szpitala.

3. reklama
  4. marta-q

Freiya dziękuję bardzo za odpowiedź i zachęcam inne mamy do wyrażenia swoich opinii :)

5. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

państwowy - było super (ale w tym w którym pracuje lekarz prowadzący) - lepiej kase wydać na dziecko -

6. marta-q

Dziękuję za wypowiedź:)

A powiedzcie, skąd czerpiecie informacje odnośnie tych placówek??

7. AnnaJ007

AnnaJ007 Fanka BB :)

Hej.Ja oczywiście jestem za państwowm, w prywatnych nawet dobrego zaplecza do ratowania dziecka i matki nie mają i jak coś się dzieje to i tak przewożą do państwowego.W prywatnym musisz zapłacić w państwowym też mżesz zapłacic za salę oddzielną czy opiekę po porodzie.
    Moim zdaniem lekarz nie musi pracować w tym szpitalu w którym chce się rodzic, bo jeśli rodzi się naturalnie to i tak położna wszystko robi.
    Informacje odnośnie szpitali biorę od znajomych i od pracowników, bo sama pracuję w ochronie zdrowia więc znam kilka osób w różnych szpitalach;) (na szczęście)

8. ja-zolza

ja-zolza Fanka BB :)

Ja rodziłam w szpitalu prywatnym, ale z podpisaną umową z NFZ. Za nic nie płaciłam. I czułam się fantastycznie. Podejście do pacjenta jest niesamowicie ważne! Dobre warunki też pomagają przetrwać trudne chwile. Miałam cc i czułam się naprawdę świetnie. To prawda, nie było komplikacji, nie wiem, jak w takim wypadku by się sprawy potoczyły, jednak gdybym miała rodzic drugi raz, dokonałabym podobnego wyboru.

9. weronkazzz

weronkazzz tulęTolę

ja-zolza a co to za szpital byl? mozna wiedziec?

10. reklama
  11. saffi

saffi Mamusia Weroniki

Wypowiem się za Zołzę, bo rodziłam w tym samym szpitalu :)) Szpital św. Anny w Piasecznie. Ja również polecam, mały kameralny oddział, położne rewelacyjne, podejście do pacjentek położnych i lekarzy bez zarzutów.. Przy następnym porodzie również ten szpital wybiorę.

Poleć forum