reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod przedwczesny w 35 tc

Paulina31

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Grudzień 2019
Postów
32
Po ostatniej wizycie szyjka skrocona do 2cm mam nakaz lezenia.... Czy ktoras urodzila w 35tc i wszystko byko ok z maluchem? Wiem ze nerwy nie sluza ale nie umiem inaczej...
 
reklama
Rozwiązanie
Kochana spokojnie. Poród w 36tc jest już bezpieczny. Tobie zostało tak naprawdę jeszcze tylko 5dni. Ponad miesiąc leżałam na patologii ciąży i widziałam niejeden przedwczesny poród. Porody w 35tc zazwyczaj kończyły się bez najmniejszych komplikacji dla maleństwa. Odetchnij i się nie stresuj. Ciąża jest już tak wysoko, że spokojnie możesz rodzic.
reklama
W 33 tc trafiłam do szpitala, bo zglosilam się z bólem podbrzusze w trakcie zapalenia pęcherza. Przez większość ciąży moja szyjka była w granicach 3.5 -4 cm. Wtedy skrocila się do 2 cm. Dostalam 3 razy kroplowke z magnezem i leżałam 3 dni w szpitaku i nakaz leżenia. Przy wypisie szyjka miała znowu 3.5 cm. Na wizycie kontrolnej za tydzień to samo. Dali mi w szpitaku zastrzyk że sterydow na plucka. Nastraszyli mnie strasznie w szpitaku. Przy obchodzie jeden lekarz powiedział że są szanse że nie dociagne do 36 tc. W tym samym czasie obok mnie leżała dziewczyna, której że względu a wysokie ciśnienie zrobili cc w 33 tc. Myślałam że zejdę że strachu i stresu w nocy...potem leżała dziewczyna która pierwsza ciaze miała zakończona cc w 37, drugą w 36 i trzecia miała mieć zrobiona w 35 tv bo rozejsxie rany było.
Koniec końców wypisali mnie i urodziłam dopiero w 41t1d 🤗 lekarz w szpitaku który już mnie kojarzył mówił że zwykle tak jest że jak straszą trochę przedwczesnym porodem to się potem przenosi ciaze. 🤔 przypadków bardzo dużo jest. Ja faktycznie po wyjściu że szpitala leżałam 2 tygodnie zwykle na lewym boku. Potem odpuscilam. Życzę spokoju. Przede wszystkim.
 
urodziłam klocka w 36 , cały czas był ze mną .a . po dwóch dniach do domku. jak jechałam fdo szpitala że skurczami , pisałam do pary znajomej którzy są lekarzami i mnie uspokajali że będzie dobrze.

pozatym szyjka szyjce nierówna ..ile to kobiet i 3tyg chodziły z rozwarciem na palec i dotrwały do terminu normalnie , i ile to kobiet wyszło od lekarza z zapewnieniem że poród to nie prędko bo wszystko pozamykane a wieczorem dostawały skurczy także głowa do góry.
 
Kochana spokojnie. Poród w 36tc jest już bezpieczny. Tobie zostało tak naprawdę jeszcze tylko 5dni. Ponad miesiąc leżałam na patologii ciąży i widziałam niejeden przedwczesny poród. Porody w 35tc zazwyczaj kończyły się bez najmniejszych komplikacji dla maleństwa. Odetchnij i się nie stresuj. Ciąża jest już tak wysoko, że spokojnie możesz rodzic.
 
Rozwiązanie
Do góry