reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród przedwczesny

Blondyna544

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2018
Postów
41
Witam.
Parę dni temu trafiłam do szpitala ze skurczami i twardniejacym brzuchem w 33 tc. Ktg pokazywalo skurcze z sila ok. 75-80. Miałam założony parę tygodni wcześniej pessar. Sciagnieto mi go w szpitalu (m.in przez infekcje) podawano kroplowki z magnezem i skurcze się wyciszyly. Szyjka jest krótka ale nie ma rozwarcia. Wypuszczono mnie do domu z luteina. Jednak od kad mi go sciagneli odczuwam bole podbrzusza podobne do miesiaczkowych, bol w dole pleców, pachwin, łapią mnie bole i scisk w określonych częściach brzucha, klucia. Kazano mi się oszczędzać na wypisie było "zagrożenie porodem przedwczesnym" i leżę cały czas jednak czy zostało mi niewiele czasu do porodu ? Jak tylko wstane na chwile to brzuch zmienią się już w skalę i ciężko mi siedzieć dłużej niż 2 minuty.
 
reklama
Rożnie bywa. mi brzuch twardziak od 18 tyg i wytrzymałam leżąc do końca. Skurcze mialamnawet co kilka miniu i mimo to szyjka ładnie trzymała. Nikt ci nie da gwarancji. Co edzie tobedzie. Leż, bierz leki i staraj się nie denerwować.
 
Pierwsze dziecko urodziłam miesięc przed czasem, drugie tak jak Twoje dało mi znać od 30 tygodnia, że coś się dzieje.. Miałam założony pessar i skurcze też trafiłam na patologię ciąży. Na szczęście pessar miałam cały czas, ale czułam jak dziecko chce się wydostać, robiłam wszystko żeby przytrzymać (leżałam z nogami do góry, wstałam tylko do toalety i szybki prysznic, jedzenie dostawałam do łóżka (cała rodzina się zaangażowała)- mama inkubator. Urodziłam w 39 tygodniu- udało się- miałam wcześniaka i nie chciałam znowu... Ps.Nie podano ci sterydów na rozwój płuc dziecka? (forma zatrzyku).
 
Pierwsze dziecko urodziłam miesięc przed czasem, drugie tak jak Twoje dało mi znać od 30 tygodnia, że coś się dzieje.. Miałam założony pessar i skurcze też trafiłam na patologię ciąży. Na szczęście pessar miałam cały czas, ale czułam jak dziecko chce się wydostać, robiłam wszystko żeby przytrzymać (leżałam z nogami do góry, wstałam tylko do toalety i szybki prysznic, jedzenie dostawałam do łóżka (cała rodzina się zaangażowała)- mama inkubator. Urodziłam w 39 tygodniu- udało się- miałam wcześniaka i nie chciałam znowu... Ps.Nie podano ci sterydów na rozwój płuc dziecka? (forma zatrzyku).
Miałam 2 zastrzyki w posladek być może to były one. Po prostu niepokoi mnie fakt że to wszystko dzieje się zaraz po zdjęciu pessara. Jak go miałam to nic prócz twardnienia brzucha i skurczów przepowiadajacych nie czułam :) A teraz ciągle coś mnie boli jak opisałam wyżej, a dziecko stało się ruchliwe w inny sposób właśnie ;) przed pessara szyjka się skracala i padło główka w kanał może znów tak jest. Ciężko się było dowiedzieć czegoś konkretnego w szpitalu każdy mówił " zobaczymy jak się rozwinie sytuacja "
 
Bywa różnie, odpoczywaj. Ja od 33 t.c. chodziłam z rozwarciem na palec. Dwa razy leżałam na patologii ciąży (w sumie 3 tygodnie) Bóle przepowiadające miałam takie, że nie spałam nocami, a finalnie młoda urodziła się dokladnie w dzień terminu :) powodzenia!
 
Dzięki dziewczyny ;) to moja 1 ciaza dlatego panikuje ale te bóle podbrzusza i pachwin miesiaczkowe juz mi nie dają nawet leżeć czy mogę wsiąść no-spe na to ?
 
Dzięki dziewczyny ;) to moja 1 ciaza dlatego panikuje ale te bóle podbrzusza i pachwin miesiaczkowe juz mi nie dają nawet leżeć czy mogę wsiąść no-spe na to ?
Pewnie dostałaś sterydy (właśnie dwa zatrzyki) bo to standard przy możliwości porodu przedwczesnego. Nospę dostawałam codziennie w szpitalu. Raz miałam wrażenie, że gdyby nie pessar to dziecko by wyszło wcześniej bo tak silnie parło w dół :). "Odpoczywaj"- wiem, że jest ciężko, ale oby jak najdlużej. Trzymaj się!
 
reklama
Dzięki dziewczyny bez no spy to chyba żyć bym nie mogła bo jak tylko skończy się jej działanie to od razu bol miesiaczkowy bardzo uciążliwy :) magnez również biorę.

Anna30 również mam takie wrażenie że po wyjeciu pessara nagle jakby blokada została zwolniona ;)
 
Do góry