reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród przez cc czy siłami natury?

ja to wogóle jestem najlepsza, bo wczoraj w szkole rodzenia jak położna zaczęłą gadać o porodzie to aż mi się płakać chciało, ale nie wiem czemu ;-)
No, ja się oficjalnie przy tej pogadance w SR o porodzie poryczałam... i nie tylko ja :-D Bo położna to tak opowiadała... i o reakcji ojca dziecka, i o reakcji samych mam, i o swojej... Łzy leciały jak grochy:-D:tak:
 
reklama
Ostatnio poczytałam trochę skąd się wzięła nazwa "cesarskie cięcie" i jak to się kiedyś robiło. I brr..:baffled: Dobrze, że medycyna jest teraz tak rozwinięta..
 
Mamusiu gorzej jak sie jest z góry skazanym na cc.Pierwsze dziecko rodziłam sn szybko i sprawnie miałam nadzieje na podobny teraz.Nstety będzie cc ze wskazan.Wiem ze nie jest najlepsza ani dla zdiecka ani dla mnie ale co moge zrobi.ć?Rodząc sn naraziłabym siebie na ogromne problemy,które nie wyszłyby tez na dobre małej.
 
Ostatnio poczytałam trochę skąd się wzięła nazwa "cesarskie cięcie" i jak to się kiedyś robiło. I brr..:baffled: Dobrze, że medycyna jest teraz tak rozwinięta..
Fakt,też o tym ostatnio czytałam

Mamusiu gorzej jak sie jest z góry skazanym na cc.Pierwsze dziecko rodziłam sn szybko i sprawnie miałam nadzieje na podobny teraz.Nstety będzie cc ze wskazan.Wiem ze nie jest najlepsza ani dla zdiecka ani dla mnie ale co moge zrobi.ć?Rodząc sn naraziłabym siebie na ogromne problemy,które nie wyszłyby tez na dobre małej.
Klusko,no ale dla Waszej Córci takie wyjście jest najlepsze i tego się trzymaj:tak::tak::tak::tak::tak::tak:
 
No właśnie Kluska co innego kiedy CC jest konieczne a co innego na życzenie. ;-)

u nas też położna mówiła że nie nacinają rutynowo, już Wam pisałam w ogólnym - tylko wtedy jak jest to konieczne... Przekonam się na miejscu :D :D
 
ja chodziłam do szkoły rodzenia na inflanckiej (warszawa) i położna prowadząca już na wstępie zapowiedziała, że rutynowo nacinają krocze i jeśli ktoś sobie tego nie życzy, to na początku porodu należy to zakomunikować.
 
Moj wywod dotyczyl oczywiscie wylacznie kwestii rozstrzyganych tylko przez nas. Lekarz wie najlepiej, co jest dla nas najlepsze w konkretnej sytuacji. Anyway zycze powodzenia!
 
Witam. Ja dostałam od okulisty wskazanie do skrócenia drugiej fazy porodu ze wzgledu na zwyrodnieni siatkówki oka i jestem przerazona bo z tego co wyczytałam to w takich wypadkach stosuje sie próżnociąg albo kleszcze!:szok: Okulistka powiedziała że prawo nie pozwala jej na wypisanie zaświadczenia o cesarskim cięciu bo nie jest to zagrozenie zycia mojego ani dziecka (ślepy tez może żyć:wściekła/y:). Czy któraś z was słyszała albo miała skracana drugą fae porodu? Czy nie ma innego sposobu niz próżnociąg i klescze?:-(
 
reklama
Do góry