reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród przy cukrzycy ciążowej

OhKrysiu

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
65
Cześć, wielkimi krokami zbliża się termin mojego porodu, a mam cukrzycę ciążową na insulinie. Wiem, że mam rodzić w szpitalu o wyższym stopniu referencyjnosci i to tyle. Pytanie do mam cukrowych po porodzie: jak przebiegały, kiedy trzeba się zgłosić, jak to wszystko wyglądało? Czy rodziłyście przed czy po terminie i jak cukrzyca wpłynęła na Was i bobaski? Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Cześć, wielkimi krokami zbliża się termin mojego porodu, a mam cukrzycę ciążową na insulinie. Wiem, że mam rodzić w szpitalu o wyższym stopniu referencyjnosci i to tyle. Pytanie do mam cukrowych po porodzie: jak przebiegały, kiedy trzeba się zgłosić, jak to wszystko wyglądało? Czy rodziłyście przed czy po terminie i jak cukrzyca wpłynęła na Was i bobaski? Pozdrawiam serdecznie
Ja miałam cukrzyce ciążowa, ale do terminu wytrwałam co prawda bez włączania insuliny (dieta).
Termin porodu na 31.12., lekarz kazał mi się zgłosić tuż po świętach (27.12.). W pierwszy dzień założyli mi balonik, dał rozwarcie na 3cm bodajże. Następnego dnia miałam próbę wywoływania oxy, nie pojawiły się skurcze, wiec wróciłam na sale. Kolejny dzień miałam przerwę, nic przy mnie nie robili. Kolejnego druga i już ostateczna próba wywoływania (oxy, które również nie pomogło, następnie przebicie pęcherza płodowego i masaż szyjki, ktory rozkręcił akcje na dobre). Mały urodził się dzień przed terminem, czyli 30.12.
Cała ciąże miałam dobre cukry, po porodzie wraz z wydaleniem łożyska skończyła się moja przygoda z glukometrem. Z synkiem było i jest wszystko w jak najlepszym porządku. Od początku wróżyli mi dużego bobasa przez cukrzyce a przyszedł na świat z wagą niecałe 3200.

Popytaj swojego lekarza prowadzącego jakie ma plany wobec Ciebie 😉 Nie wiem co prawda jak sytuacja wyglada z insulina, ale z cukrzyca na diecie nie każdy gin wywołuje z tygodniowym wyprzedzeniem. Na pewno nie powinno się czekać dalej jak do dnia terminu porodu.
 
Ja mialam w poprzedniej ciazy cukrzyce ciazowa na insulinie i mialam robione cc tydzien przed terminem ze wzgledu na ulozenie posladkowe.
W tej ciazy tez mam cukrzyce na insulinie i wiem, ze u nas w szpitalu nie czekaja do dnia terminu tylko wywoluja szybciej
 
U mnie obecnie druga ciąża z cukrzyca na insulinie 😉 od 36tc trzeba chodzić na ktg, jest indukcja w 38-39 tc. Z cukrzycą i to na insulinie nie można rodzic po terminie-lozysko szybciej się starzeje.
Poprzednio miałam indukcję w 38tc, poszło szybko i sprawnie-jeden dzień balonik, drugi oxytocyna. Po porodzie u dziecka cukry były w porządku, u mnie tez. Po ok 2-3mies od porodu robi się znowu krzywa cukrową żeby sprawdzić czy cukrzyca odeszła 😉
 
U mnie obecnie druga ciąża z cukrzyca na insulinie 😉 od 36tc trzeba chodzić na ktg, jest indukcja w 38-39 tc. Z cukrzycą i to na insulinie nie można rodzic po terminie-lozysko szybciej się starzeje.
Poprzednio miałam indukcję w 38tc, poszło szybko i sprawnie-jeden dzień balonik, drugi oxytocyna. Po porodzie u dziecka cukry były w porządku, u mnie tez. Po ok 2-3mies od porodu robi się znowu krzywa cukrową żeby sprawdzić czy cukrzyca odeszła 😉
Na ktg to ja juz od 28 tc chodzę cyklicznie z tego powodu. Pewno jak piszecie będzie szybciej koniec i tyle. Nie spodziewam się statusu VIP, z tego co wiem i jedzenie babki z cc opisują jako takie jak ogół więc... Byle szybko,bezpiecznie i do domku a potem by wyniki wyszły ok i można było temat pożegnać.
 
reklama
Cześć, wielkimi krokami zbliża się termin mojego porodu, a mam cukrzycę ciążową na insulinie. Wiem, że mam rodzić w szpitalu o wyższym stopniu referencyjnosci i to tyle. Pytanie do mam cukrowych po porodzie: jak przebiegały, kiedy trzeba się zgłosić, jak to wszystko wyglądało? Czy rodziłyście przed czy po terminie i jak cukrzyca wpłynęła na Was i bobaski? Pozdrawiam serdecznie
Ja rodziłam po terminie 40+3porod naturalny (cukrzyca- dieta)
Zbajoma że względu na insulinę rodziła w Poznaniu na Polnej też poród naturalny
 
Do góry