reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród rodzinny

reklama
Krocze nacina się "na godzinę 5" (albo 7 - nie pamiętam :(), tak lekko na ukos, właśnie dlatego, żeby czasem nie pękło przy porodzie na odbyt (wtedy byłoby "na godzinę 6" ;D). Czasem nacięcie jest bardzo niewielkie - takie na wszelki wypadek, że gdyby miało pęknąć, to jest nadany kierunek
 
Eg16 ja zamierzam rodzić w Żorach i jeździłam tam na szkołęe rodzenia z tym porodem w wodzie to nie dokońca jest tak jak pisałaś. Jest możliwosć urodzenia do wody ale wtedy trzeba mieć zrobiony szereg badań i spełniać inne warunki zdrowotne. Natomiast można też w czasie pierwszej fazy porodu popluskać się w wodzie trzeba miec wtedy zrobiony wymaz z szyjki macicy i podstawowy warunek jak odeszły Ci już wody to nie ma szans na taplanie sie w wanience. Widziałam tą wanne fajnie wygląda, ma jacuzzi do masaży. Mnie zniechęcił przed porodem w wodzie to jak nam połozna opisała jak to wygląda. Co chwilkę wyciągają Cię z tej wody robią KTG i inne badania i spowroteem do wody i tak do samego porodu bodajże co 15 min wyciągają z baseniku.
 
reklama
Do góry