reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród rodzinny

reklama
Ja rodziłam w Świętej Zofii 2 lata temu i jak widzę od tamtego czasu ceny się nie zmieniły ;-)

Płaciłam za salę do porodów rodzinnych, za ZO i za indywidualną opieke położnej. Wszystko wyniosło mnie 3000zł. Na szczęście nie płaciłam za obecnosc męża przy cesarce (widze ze taki punkt jest w cenniku), moze dlatego, że była to tzw cesarka awaryjna. Lezałam tez na sali o podwyzszonym standardzie dwuosobowej z łazienką i też za nią nie płaciłam, może coś się zmieniło od tamtego czasu :confused:

Cóż suma nie mała, ale poród mimo tego że nie był najlzejszy i zakończony nieplanowaną cesarką wspominam bardzo dobrze, nie wiem może to kwestia wydanych pieniędzy, ale leżałam z dziewczyną na poporodówce, która nie zapłaciła ani złotóweczki i też była bardzo zadowolona. Gdy znów będę w ciąży to ponownie zdecyduję się na poród w Swiętej Zofii :tak:

 
Amelia - skoro jestes przerażona to po co wybierać taki szpital ?.. sa o wiele tańsze i tez dobre , a jak ktoś chce akurat tam to cóż musi się liczyć z opłatami
 
Witam.
Ja miałam dwa porody rodzinne i za żaden nie płacłam.Rodziłam w szpitalu gdzie są tylko jednoosobowe porodówki.Płacisz tylko za pokój jeśli chesz po porodzie być cały czas z mężem/dzień i noc/Stawka chyba 200zł. za cały pobyt.Wtedy mąż dostaje także posiłki.
 
jestem z zielonej gory. w naszym szpitalu porod rodzinny jest bezplatny. za to platna jest sala indywidualna - 200 pln. sala zbiorowa jest bezplatna. jednoosobowy pokoj na rooming-in to koszt 250 pln.
to oficjalnie. nieoficjalnie warto tez "zatrudnic" położną. fakt, przy kazdym porodzie jest polozna, tyle, ze nie kazda polozna jest najlepsza. tym najlepszym trzeba zaplaci 500 pln. i becikowe wydane :)
 
Kira - wybacz, ale to jest żenada, aby na jednej sali były dwie rodzące. Tak to było w latach 70 i 80. Żadna łaska, że nic nie płacisz.

W poznaniu opłata zależna jest od szpitala. Rodziłam w Klinice na Polnej i placiliśmy 150 zł. Na Izbie przyjęć wisi ogloszenie, że opłata ta wynika z jakiejś tam ustawy NFZ i wysokość może ustalać szpital, bo to on ponosi koszty. W opłacie jest oczywiście fartuch dla tatusia przyszłego, ochraniacze na obuwie, posiłek (lub posiłki, w zależności jak długo rodzi mamusia) i zezwolenie na przebywanie na oddiale porodowym tak długo, jak jest mamusia. Tzn, że jeśli mamusia leży tam na drugi dzień (jak ja, kiedy nie było miejsc na oddziałach położniczych i nie przenieśli mnie po dwóch godzinach, tylko dopiero po jednej dobie) to tatuś może być z mamusią i maluszkiem. Czyli mniej więcej podobnie jak pisze zebra. Porodówki są tylko jednoosobowe, a przy porodach rodzinnych sa sale z miejscem dla tatusia - tzn. stolik, fotel itp.
 
Kira - wybacz, ale to jest żenada, aby na jednej sali były dwie rodzące. Tak to było w latach 70 i 80. Żadna łaska, że nic nie płacisz.

Sala dwuosobowa-odzielona parawanem
Nie przesadzajmy:baffled:ja ledwo sie dostalam do szpitala-taki byl młyn w sierpniu-w 90% warszawskich PANSTWOWYCH szpitali sa sale 2,3,4 osobowe,owszem sa pojedyncze porodowki ale za to placisz.
Szczerze Ci powiem ze nie odczulam obecnosci 2 osoby bo bylam zajeta soba;-)nie przeszkadzalo mi to-a cala reszta-kanapa,prysznic,piłka mialam do swojej dyspozycji
Nie uwazam tego za żenade tylko za normalne warunki dla przecietnej osoby
 
Ja rodziłam w Katowicach na Ligocie. Miałam poród rodzinny za który nic nie zapłaciłam, no i znieczulenie które również było darmowe. Ogólnie bardzo zadowolona wyszłam po porodzie. Opieka bardzo fajna. Nie rozumiem dlaczego w niektórych szpitalach narzucają aż tak masakryczne ceny!! Ja naprawdę byłam bardzo dobrze traktowana pomimo, że nikomu nie płaciłam.
 
reklama
Witam, ja również uważam, że poród rodzinny powinien być bezpłatny.Pierwszy raz rodziłam dwa lata temu w Strzelcach Opolskich, opłata - 100 zł. Dwa tygodnie temu urodziłam drugiego synka tym razem w szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu, opłata 150 zł. Nie pobrali jednak od nas zapłaty, ponieważ wyraziłam zgodę na opiekę, badania itp.stażystek z wyższej szkoły medycznej;-)Obydwa porody wspominam miło, położne były extra (bez opłacania). Wiele chyba zależy od sytuacji, ludzi i odrobiny szczęścia. Wszystkim przyszłym mamusiom życzę powodzenia i lekkiego porodu.
 
Do góry