reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród - różnica w datach

Simona.matysiak678.pl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2021
Postów
47
#terminporodu
Hej dziewczyny mam dwa terminy porodu dość w dużych odstępach 🙄
Z miesiączki wychodzi na 23 grudnia a z usg na 8 stycznia,nie wiem czy się martwić czy to jest po prostu taka możliwość 😁
Czy któraś ma jakieś podobne doświadczenie 🤗
 
reklama
#terminporodu
Hej dziewczyny mam dwa terminy porodu dość w dużych odstępach 🙄
Z miesiączki wychodzi na 23 grudnia a z usg na 8 stycznia,nie wiem czy się martwić czy to jest po prostu taka możliwość 😁
Czy któraś ma jakieś podobne doświadczenie 🤗
A co lekarz na tak dwie z dećka odległe terminy?
Mi lekarz od początku mowil, ze liczy się termin z OM
 
Pytanie kiedy został ustalony ten termin z USG i czy masz nieregularne cykle

Bo wiesz mi ostatnio lekarz debil powiedział, że mój termin porodu 22 lipiec i jestem w 8 tygodniu ciąży. No ale nie ma na to fizycznej możliwości bo wiem jakie mam cykle i wiem, że mój termin porodu to 18 sierpnia i to dopiero 4 tydzień ciąży 🤦‍♀️
 
A co lekarz na tak dwie z dećka odległe terminy?
Mi lekarz od początku mowil, ze liczy się termin z OM
Zapewne tak Ci powiedział, bo masz regularne cykle. Rozumiem że jak mój cykl trwa 90 dni, a Twój 28, to urodzimy w tym samym dniu, mimo że zaszłam w ciążę 2 miesiące później (a OM miałyśmy tego samego dnia))??

Wg mojego lekarza liczy się termin wyznaczony na podstawie pierwszego USG prenatalnego. Później dzieci rosną w swoim tempie.
 
Zapewne tak Ci powiedział, bo masz regularne cykle. Rozumiem że jak mój cykl trwa 90 dni, a Twój 28, to urodzimy w tym samym dniu, mimo że zaszłam w ciążę 2 miesiące później??

Wg mojego lekarza liczy się termin wyznaczony na podstawie pierwszego USG prenatalnego. Później dzieci rosną w swoim tempie.

Noo ja ostatnio tak usłyszałam, że ją to nie interesuje ona ma tu kółeczko i tak wychodzi więc jak beta jest ledwo 25 to proszę się żegnać z ciążą xD
I to może i jest nawet dla mnie po części śmieszne bo jestem stara, to moja trzecia ciąża, ale co gdyby trafiło na młodą zagubioną dziewczynę? :o
 
Zapewne tak Ci powiedział, bo masz regularne cykle. Rozumiem że jak mój cykl trwa 90 dni, a Twój 28, to urodzimy w tym samym dniu, mimo że zaszłam w ciążę 2 miesiące później (a OM miałyśmy tego samego dnia))??

Wg mojego lekarza liczy się termin wyznaczony na podstawie pierwszego USG prenatalnego. Później dzieci rosną w swoim tempie.
Zgadza się, mam regularne cykle 😉
 
Zapewne tak Ci powiedział, bo masz regularne cykle. Rozumiem że jak mój cykl trwa 90 dni, a Twój 28, to urodzimy w tym samym dniu, mimo że zaszłam w ciążę 2 miesiące później (a OM miałyśmy tego samego dnia))??

Wg mojego lekarza liczy się termin wyznaczony na podstawie pierwszego USG prenatalnego. Później dzieci rosną w swoim tempie.
Zgadzam się w 100%. Najdokładniejszy termin to ten wyznaczony podczas pierwszego USG.
 
Pytanie kiedy został ustalony ten termin z USG i czy masz nieregularne cykle

Bo wiesz mi ostatnio lekarz debil powiedział, że mój termin porodu 22 lipiec i jestem w 8 tygodniu ciąży. No ale nie ma na to fizycznej możliwości bo wiem jakie mam cykle i wiem, że mój termin porodu to 18 sierpnia i to dopiero 4 tydzień ciąży 🤦‍♀️
Z pierwszego usg wynika że termin jest na 26 grudnia.
Teraz jestem w 38tyg5 dni i miałam wczorajszym usg i właśnie taki termin wyszedł na 8 stycznia
Dzieciątko waży 2.900
 
Ja z OM mam na 01.01.22 ale z prenatalnego wyszło że na 26.12 i tego się trzymam. Chociaż moja gin uważa za prawidłowy ten z OM. Prawda jest taka że może być dwa tygodnie w jedną i drugą stronę.

Ale to nie rozumiem, miałaś ostatnio USG i skorygowali termin ? Już w tak późnej ciąży nie zmienia się chyba terminu.
 
reklama
Z pierwszego usg wynika że termin jest na 26 grudnia.
Teraz jestem w 38tyg5 dni i miałam wczorajszym usg i właśnie taki termin wyszedł na 8 stycznia
Dzieciątko waży 2.900
Komputer automatycznie wylicza wiek po wprowadzonych wymiarach ale nie ma to juz nic wspolnego z terminem porodu. Twoj to 26/12 i tego sie beda a przynajmniej powinni lekarze trzymac. Druga rzecz dziecko nie zna sie na kalendarzu i tak naprawde nie wiadomo czy bedzie wolalo poczekac na nowy rok:p tak czy inaczej powodzenia, juz niedlugo przytulisz malenstwo:)
 
Do góry