reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród Siłami Natury czy Cesarskie Cięcie - za i przeciw - artykuł...

no ja osobiście rodziłam w szpitalu państwowym, gdzie od oksytocyny już się dawno odchodzi, nie wybierają sn na siłę tylko wybierają lepszą opcję dla matki i dziecka, jest czysto, pojedyncze sale do porodów (także w wodzie, bez opłat), mleko mm dają bez problemu, przychodzi pani z poradni laktacyjnej (też bez opłat), do tego rehabilitantka, na wyjściu też dostałam dwie paczuszki - "niebieskie pudełko" i jeszcze jakieś z gratisami, to że dostałaś ubranka też jakoś mnie nie dziwi skoro zapłaciłaś za szpital z własnej kieszeni i podejrzewam że nie mało ... aha, papieru też ze sobą nie zabierałam, a na początku to nawet pampersy też dawał szpital, oczywiście ubranka i inne miałam swoje (rożek i kołderka w szpitalu były) ale to mnie jakoś nie dziwi i nie widzę powodu aby szpital fundował mojemu dziecku ubranka itp.
 
reklama
Super, ze miałyście taka opiekę za darmo, ale nie wszyscy tak maja. Mi było miło dostać te wszystkie prezenty i gratulacje. Nie żałuje tych pieniędzy. Dyskusja dotyczy tego co lepsze. Myślę, że najlepsze jest to co same wybierzemy świadomie. Ja wybrałam CC i w mojej opinii jest to najlepszy sposób rodzenia. Następne dziecko tez tak urodzę. A co jest lepsze dla innych kobiet? Same muszą podjąć tę decyzję.
 
sęk w tym że dyskusja wcale nie dotyczy tego co jest lepsze, bo nie ma takiego wyboru, chodzi tylko i wyłącznie o to aby ten wybór był bardziej świadomy, bo niestety cześć kobiet wybiera cc bo wydaje im się, że to właśnie będzie szybki bezbolesny zabieg ...

dzisiejsze kobiety są zupełnie inne niż kiedyś, jedne są silniejsze, robią kariery, żyją super naturalnie można je wręcz nazwać herosami, inne zaś są zbyt uniuniane, nie daj boże złamie jej się paznokietek itp. nie popieram ani jednej ani drugiej strony, zawsze uważałam że we wszystkim warto szukać złotego środka ... czyli mówimy o wszystkich wadach jak i zaletach, po to jest ten wątek wg mnie i po to jest ta dyskusja, aby nic nie zostało przemilczane lub niedopowiedziane, aby wybór był bardziej świadomy wszelkich konsekwencji
 
Ja osobiście uważam że jeśli kobieta nie da rady urodzić dziecka siłami natury z jakiegoś powodu (a może ich być milion) to nie jest wcale gorsza. Sama jestem po cc i uważam, że robiłam wszystko co mogłam ale niestety dziecko było za duże i nie było się tu nad czym zastanawiać. Szybka decyzja czy usypiają czy znieczulenie w kręgosłup i na stół.
Jeśli miałabym wybierać to nie zdecydowałabym się nigdy na cc bo uważam, że jednak po cesarce kobieta jest bardziej obolała i trudniej dojść do siebie ale to oczywiście to tylko moje zdanie :)
 
Do góry