reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez hmmm, 11 Styczeń 2005.

1. hmmm

hmmm Gość

Mam pytanie mam ciaze zagrozona i prawdopodobnie mam miec cesarke czy po niej zostana mi duze blizny ???jestem w 7miesiacu. a w 8 mam miec ces. :? [/list]

2. Barbara

Barbara Gość

Cześć, ja również miałam cesarkę -już 9 lat temu. Cięcie to jest wykonywane tuż nad spojeniem łonowym, poziomo, na odcinku ok.11cm. Blizna blednie dość szybko (w zalezności od organizmu). U mnie jest prawie nie widoczna. Głowa do góry ! Nie jest tak źle!POWODZENIA, Barbara.

3. reklama
  4. avocado2

avocado2 Fanka BB :)

Moja koleżanka miała cesarkę 2 lata temu. Też mówi, że nacinali ją właściwie na linii włosów łonowych, więc nic nie widać.

Brzmi nieźle.

Życzę udanego rozwiązania.

5. aster

aster Zaciekawiona BB

Ja mialam cesarke 15 lat temu i uzywalam masc na blizny.Mozesz ja kupic w aptece.Jest bardzo skuteczna ale pod warunkiem ze uzywasz systematycznie.Blizny sie pieknie goja, polecam rowniez na rozstepy. :D
    No i zycze powodzenia :D :D :D

6. ulapod

ulapod Początkująca w BB

Moja blizna jest we włosach. Prawie niewidoczna (CC 3lata temu).
    'Tnący' lekarz pytał mi się czy chodzę w kostiumach 2-częściowych czy 1-częściowych. jak powiedziałam, ze w 2 to zdecydował, ze cięcie będzie nisko :).
    Dlaczego masz w 8 mieć rozwiązaną ciążę?

ula

7. Ewelina

Ewelina Fanka BB :)

Dziewczyny!
    Proszę Was o napisanie jak samopoczucie przed i po cesarce?jak to wszystko wygląda?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

8. Barbara

Barbara Gość

Cześć Ewelinko. Ja miałam cesarkę 9 lat temu. Była to nagła decyzja , podyktowana zanikającym tętnem dziecka ( okręcenie pępowiną ). Także jeśli chodzi o wrażenia przed, to wolę tego stresu nie pamiętać ( ale to była wyjątkowa sytuacja ) .Operację miałam pod narkozą. Po wybudzeniu odczuwałam silny ból po cięciu. Na brzuchu położony miałam worek z piaskiem, który sprawiał, że szybciej obkurczała się macica.Poza tym odczuwałam niesamowitą pustkę, bo nie miałam kontaktu z dzieckiem. Wieczorem dopiero pokazano mi synka, a dostalam go do opieki i karmienia na drugą dobę. Ból po wykonanym cięciu nadal mocno dokuczał, ale świadomość, że musisz opiekować się swoim ukochanym maleństwem sprawiała, że szybko doszłam do siebie . Jeśli Ciebie czeka cesarka, to niczym się nie martw, wszystko będzie dobrze. Ten sposób przyjścia na świat dziecka jest dla niego bardziej bezpieczny. Czy wiesz już , że będziesz miała cesarkę ? Pozdrawiam , Barbara.

9. Ewelina

Cześć Basiu!
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Ja mam planowane cesarskie cięcie ze względu na wadę wzroku. Cesarkę będę miała 18 lutego i trochę się boję.
    POZDRAWIAM.

10. reklama
  11. Barbara

Barbara Gość

Ewelinko , To wspaniale , że już za parę dni będziesz się cieszyć swoim maleństwem ! Cesarka to nic strasznego a i blizna pozostająca po niej dość szybko blednie i nie jest szpecąca. Jeśli chodzi o mnie , to brakowalo mi tylko mocno tych niewątpliwie niesamowitych przeżyć jakie przynosi normalny poród- tego dotyku dziecka tuż po narodzinach. Ale jeśli miała byś znieczulenie wewnątrzoponowe to nic Cię nie ominie. Zyczę Ci samych radosnych chwil w nadchodzących dniach... no i odezwij się jak urodzisz ! Pozdrawiam, Barbara :)

12. Ewelina

Dziękuję Ci Basiu za słowa otuchy.
    Ja będę miała znieczulenie ogólne .
    POZDRAWIAM CIĘ!!!

Poleć forum