reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

mnie chlasneli 23 marca i tez po 24 h zajmowałam sie dziecmi mimo ze komfortowo nie było. Chodziłam w pasie praktycznie odrazu i o wiele lepiej sie czułam. szwy zdjeli w 5 dobie i do domu wypisali.
 
reklama
Hej

Ziuta , ja też mam przewidzianą cesarkę i trochę boje sie samopoczucia po ale radę dam.
A o jkaim pasie piszesz ?? I gdzie mozna takowy kupić?

Pozdrawiamy
 
Karola nie pękaj - przy por nat tez czasem tna jak wiesz, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Z dwojga złego wole miec rane na brzuchu niz..............hmmmmmmmmm, tylko ta blizna. Z drugiej strony czuje sie lekko niedowartosciowana ze nie rodziłam naturalnie ale dla mnie liczy sie głownie dobro szkrabów. Odnosnie pasa to mozna zakupic w aptece, jest to tzw. pas pooperacyjny i kosztuje ok 30 zł. Chodziłam w nim ok 2 tyg i w sumie troche szkoda mi kasy ale nie wiem jak bym bez niego funkcjonowała. Pomagał nie tylko przy brzuchu ale tez przy plecach. Ma jednak mała wadę - strasznie grzeje, nie dosc ze po porodzie człowiek sie poci to jeszcze ten pas, a Ty masz chyba termin na wakacje, wiec przemysl sprawe.
chyba troche nagmatwałam ;D
3mam kciuki z Ciebie - nie będzie tak strasznie
 
hej Ziuta!

dzieki za pomoc ale jak ten pas ma pomóc w powrocie brzucha do formy to kupuję bez zastanowienia.
Masz pieknych chłopców mój mały też będzie Filip.

Pozdrawiamy
 
Dziewuszki, a jak jest z laktacja po cesarce? Pierwszego synka karmilo mi się rewelacyjnie (po porodzie nat.) teraz mam miec cesarke i nasłuchałam się troche o problemach z pokarmem. Jak to jest naprawdę? Czy ma znaczenie moment robienia cesarki - po rozpoczeciu akcji porodowej lub na umowiony termin
 
ja mialam tyle pokarmu ze az mi cycki pekały !!!! Bralam oczywiscie antybiotyk ale taki, przy ktorym moglam karmic.
 
Ja też miałam full mleczka :laugh: Czasami tak mi cieknie, że jestem cała mokra, spływa mi po brzuchu :p
 
hej:)

ja mialam cesarke po próbie porodu naturalnego i nie wiem czy to ma wpływ na laktacje ale ja mialam pokarm praktycznie od razu mimo że dostawiłam małego pierwszy raz po 24 godz. Ale ważne jest nastawienie i upór. Mojego małego zaczeli karmić butla i na poczatku nie najadał sie moim pokarmem ,ale ja sie uparłam i przystawialam go b czesto pomimo bólu sutków i piłam herbate z Hipp na laktację w 4 dobie doatalam nawału pokarmu a na nastepny dzien po przystawianiu i rjednym odciagnieciu do poczucia ulgi cycki mi sie unormowały.

Ziu_ta ?? - czy pisząc że pas pomaga też na plecy masz na mysli ból pleców po cesarce?? Bo mnie bola plecy cały czas to jakby nadwyręzenie grzbietu, chyba z powodu nienapinania miesni brzucha. Normalnie nie moge stać czasami i przewijać. Jak mi maz rozmasuje to ulga ale nie na długo.

zastanawiam sie nad tym pasem . musze poczekac az mi zdejma dzisiaj szwy i zobacze co powie pielęgniara. Juz upatrzylam sobie takie majtki poporodowe z grubej bawełny , wysokie ściskające brzuch za 20 zł i kupie je chyba. albo ten pas.

Pozdrówki. Mirka
 
mirianna plecy bolały bo miesnie brzucha zwiotczały no i cała p[ostawa ciała sie zmienia, generalnie pas powodował min. to, ze sie nie garbiłam i nie miałam schiza ze mi sie blizna rozejdzie. Tylko tak jak pisałam - jedyny mankament to, ze strasznie grzeje :p

odnosnie smarowideł na blizne to mnie ginka poleciła CEPAN. jeszcze nie kupilam ale zapytam w aptece ile kosztuje. Z tym, ze stosuje sie go chyba na zagojona rane.
 
reklama
Do góry