reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród sn po cc i zrosty

Nie miałaś wyboru, czyli to znaczy, że były jakieś ważne przeciwwskazania przed porodem siłami natury? :sad:
Jeśli mogę zapytać - to jakie?

Pierwsza była owinięta pępowiną tak że nie byłabym w stanie urodzić jej żywej, mówiąc brutalnie w jednym kawałku. Drugą natomiast miałam rodzić sn ale po prawie 30 godzinach męczarni lekarze przestraszyli się że pęknie mi macica i zdecydowali o cesarce
 
reklama
Po dobie rodzenia, lekarze podjęli decyzję o cc. To chyba było Ci ciężko, bo najpierw nastawiłaś się na coś innego, a potem wyszło zupełnie inaczej... :sad:

Nie wiedziałam tego posta więc dodaje drugi.

Wiesz ja po tylu godzinach bólu i niemocy byłam tak zmęczona i zszokowana że przyjęłam decyzję o cc z ulgą, miałam takie bóle krzyżowe że płakałam. Bardzo traumatyczne przeżycie
 
Czyli Twój przypadek potwierdza alergię.
A ile dochodziłaś do siebie po cc? Miałaś jakieś dodatkowe problemy, oprócz tych standardowych?

Bardzo długo nie goiła się rana po cięciu, połowa się zarosła a w drugiej połowie wysięk i w końcu ropa, prawie miesiąc męczarni i w końcu chirurg przepisał antybiotyk w sprayu i się zagoiło, jakbym słuchała mądrej położnej która tylko kazała przemywać riwanolem to chyba by mnie już nie było wśród żywych...skutek długiego gojenia brak czucia w jednym kwadrancie brzucha i wszczep endometriozy w bliźnie cholernie bolesny nawiasem mówiąc usunięty dwa lata temu.

Ogólnie długo niemogłam się pozbierać, czułam się jak po grypsku jakimś.
Ja strasznie to przeżyłam psychicznie, skutek to blokada wytwarzania pokarmu i problem z może nie tyle akceptacją co wyższymi uczuciami do dziecka.
Moim zdaniem tez cesarka przeprowadzona zbyt późno, koniec 42 tc. córka miała rozmoczony naskórek który później obłaził z niej płatami.
Niewiem też czy nie było jakichś skutków neurologicznych...przez prawie tydzień minimalne reakcje małej, nie płakała tylko piszczała jak kotek i prawie niechciała ssać, oczywiście apgar 10....

a powiedz na jakiej zasadzie alergia może mieć związek z rodzajem porodu.
 
Wybór między CC a PN jest trudny... Na Zdrowych Maluchach przeczytałam, że CC może zwiększyć ryzyko alergii u dziecka. Czy macie jakieś doświadczenie z tym związane? Wiadomo, że nie chce narażać malucha na jakieś choroby, czy przypadłości... przez swoje decyzje. :sad:
Moja mala urodzona przez cc jest alergikiem ale nie wiąże tego z porodem, mąż jest alergikiem.
 
Moja corka urodzona przez cc tez jest alergikiem ale ja tez jestem wiec nie wiem na ile to wplyw cc a na ile moj.
Blizna goila sie ladnie. Nie mialam z nia zadnych problemow. Mialam lekkie bole glowy mowili ze niby to po cc ale do tej pory czesto mam a juz 7lat minelo wiec tez nie wiem od czego
 
Aga-Krk ja rrodziłam w Poznaniu na Polnej.
Co bólów głowy to ma to związek że sposobem znieczulenia jeśli jest w kręgosłup to kobieta powinna 12 godzin leżeć płasko najlepiej nawet nie unosić głowy chyba że z podparciem inaczej bywają skutki uboczne
 
reklama
Ja znieczulenie w kręgosłup w sumie miałam 4 razy w życiu (dwa razy pzy cc i dwa przy operacjach na kolano) - za każdym razem miałam stresa czy wszystko będzie w porządku - na szczeście nigdy nic mi się nie stało i nie mam żadnych skutków ubocznych....
 
Do góry