reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród, szpital + torba do szpitala

Ja wzięłam rożek bo jest niby wymagany w szpitalu. Tantum rosa biorę od razu bo też polozna mi doradziła żeby mieć. A płyn do higieny ten co używam cały czas bo piszą żeby nie zmieniać od razu po porodzie.
 
reklama
Ja też biorę lactacyd i tantum rosa :) ręczniki 2 dla siebie i jeden dla małej, chociaż nie wiem czy kąpią, ale wezmę w razie czego, a dodatkowo kocyk i otulaczek, w moim szpitalu mają rożki, a jak będzie potrzebny własny to mąż przywiezie :-)
 
ja mam spakowany kocyk i pieluchy flanelowe do otulania, ale teraz się zastanawiam, czy jeszcze otulacza nie zabrać.
 
Ja biorę rożek chyba (zależy od pogody), pieluchy flanelowe i cienki kocyk (ten z bambusa) - ewentualnie jakby było zimno to wymienię go na kocyk z mikrofibry taki cieplejszy.
 
Mi rożek przywiezie T jak będzie potrzebny, ale wątpie bo w szpitalu dają swoje. Tak samo z kąpielą, zabierają wszystkie maluszki i przynoszą już wykąpane więc recznika nie biore. Tantum rosa zakupiłam i kupiłam jeszcze białęgo jelenia do mycia
 
ja szczerze mówiąc bym nie chciała, że moje dziecko owijali czy ubierali w szpitalne rzeczy, które nie wiadomo ile niemowląt wcześniej nosiło /:
 
No niestety nie mam wyboru i nawet jeśli dam swoje ciuchy to i tak w nie nie ubiora. Wiec nie będę robić scen i zaakceptuje reguły które ta panują
 
U mnie w szpitalu w ogóle w ciuszki nie ubierają tylko pampers owijają w tetrę i później w rożek, ale położna mi mówiła żebym wzięła swoje ciuszki i ubierała w dzień a wieczorem to samo pielęgniarki po swojemu a ja po swojemu.
 
reklama
U mnie tez ubierają w szpitalne ubranka, ale jak chcę to mogę w swoje ubierać bez problemu... Chociaż myślę, że nie ma co demonizowac tych szpitalnych bo były na pewno wiele razy prane i mogą być lepsze niż nowe raz wyprane :p
 
Do góry