reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród u szczupłych/chudych kobiet

Rozumiem, że długi poród a potem cc jest często dużym rozczarowaniem - ale jak ktoś chce się pocieszyć to dodam, że jest to zdrowsze dla dziecka niż cc na zimno. Ja miałam cc na zimno właśnie i nie powtórzyłabym tego. Drugi mój poród był naturalny i wspominam go super. Trzecie też bardzo chcę SN (nawet jeżeli będzie np. ułożone pośladkowo czy będą to np. bliźnięta)
 
reklama
Rozumiem, że długi poród a potem cc jest często dużym rozczarowaniem - ale jak ktoś chce się pocieszyć to dodam, że jest to zdrowsze dla dziecka niż cc na zimno. Ja miałam cc na zimno właśnie i nie powtórzyłabym tego. Drugi mój poród był naturalny i wspominam go super. Trzecie też bardzo chcę SN (nawet jeżeli będzie np. ułożone pośladkowo czy będą to np. bliźnięta)
A dlaczego jest zdrowsze dla dziecka?
 
Witam😏 ja z tych chudych ok 45 kg przed porodem 😱 w ciąży tylam ok 15-13 kg, obecnie jestem w trzeciej ciąży. Wąskie biodra i miednica, położna jak mierzyła łapała się za głowę jak ja urodzę😋 z tym że moje córki ważyły 3200 to sporo mniej niż dziewczyny pisały o swoich 🤔nacinana byłam za każdym razem ok 4 szwów. Jakoś poszło 🤣🤣
 
A dlaczego jest zdrowsze dla dziecka?
Ponieważ cc na zimno to większy stres dla dzidzi. Dziecko sobie pływa w brzuszku i nagle ktoś je wyciąga. Cc na gorąco dzieje się podczas trwającej akcji porodowej kiedy maluszek "już wie że coś sie dzieje", jest bardziej gotowy na przyjście na świat [emoji5] tak mi to tłumaczono.
 
Witam😏 ja z tych chudych ok 45 kg przed porodem 😱 w ciąży tylam ok 15-13 kg, obecnie jestem w trzeciej ciąży. Wąskie biodra i miednica, położna jak mierzyła łapała się za głowę jak ja urodzę😋 z tym że moje córki ważyły 3200 to sporo mniej niż dziewczyny pisały o swoich 🤔nacinana byłam za każdym razem ok 4 szwów. Jakoś poszło 🤣🤣
Ładnie tylas w ciąży, zazdroszczę ☺️ Ja przez dietę cukrzycowa nie potrafię przytyć niestety.
No waga 3200 przy porodzie a przed porodem w ile kg celowali na usg??
 
Ponieważ cc na zimno to większy stres dla dzidzi. Dziecko sobie pływa w brzuszku i nagle ktoś je wyciąga. Cc na gorąco dzieje się podczas trwającej akcji porodowej kiedy maluszek "już wie że coś sie dzieje", jest bardziej gotowy na przyjście na świat [emoji5] tak mi to tłumaczono.
W sumie to ma sens 🤔
Ale za to matka jest podwójnie wymęczona 🥺
 
Ładnie tylas w ciąży, zazdroszczę ☺️ Ja przez dietę cukrzycowa nie potrafię przytyć niestety.
No waga 3200 przy porodzie a przed porodem w ile kg celowali na usg??
Powiem ci, że mniej więcej w tyle celowali, 38tc to był za jednym i drugim razem. I przyznam się, że część druga porodu skurcze parte hmmm.. ciężko mi szło i się przedłużało. Położna nacięła mnie w chwili skurczu i nawet nie poczułam, potem poszło szybko.
 
Witam,
Aktualnie jestem w 31 tc i coraz częściej zaczynam obawiać się co do porodu. Jestem bardzo szczupła, wąska miednica i biodra. Na trzecim usg prenatalnym lekarz oszacował, mniej więcej oczywiście, ze młody przy porodzie będzie ważył ok 3700 (😳). Nie ukrywam, ze jestem przerażona myślą, ze muszę takiego klopsika wypchnąć ze swojego małego ciała.
Czy są tu jakieś równie drobne przyszłe mamy/ świeżo upieczone mamy, które mógłby podzielić się swoimi wrażeniami co do porodu?
Niektóre osoby z mojego otoczenia same mnie straszą mówiac, ze będzie mi o wiele ciężej ze swoją figurą 🤨 I weź tu się nie martw.
Powiem tak , raczej powiedziałabym że należę do szczupłych osób , znaczy niektórzy uważają , że aż zbytnio. Tylko ja wysoka jestem. Urodziłam siłami natury 3700, 4300 a potem jeszcze 4840 na dopitke. Ostatniego bez obrażeń ;)
 
reklama
Polozna nie mierzyła, ale ja mam po prostu bardziej figurę chłopięca - tylko delikatnie zarysowane biodra, ale w sumie brak większych kobiecym krągłości 🙄 Mam 169cm a waga aktualna to 54
miałam mniej więcej też taką wagę na starcie przy pierwszej ciąży (14lat temu więc nie pamiętam dokładnie) ale urodziłam naturalnie, córa 4kg wprawdzie nie obyło się bez nacięcia z powodu wielkości i 'porodu z rączką' ale dałam radę. Bolą tylko skurcze reszty przez to chyba się nie czuje 😅. Natura wie co robi dasz radę i nie martw się na zapas, co ma być to będzie i tak musi wyjść na zewnątrz a czy boli krocze czy brzuch to chyba jeden kij, no chyba że masz lęki na tle chorobowym wtedy musisz pogadać ze swoim lekarzem może coś zaradzi :)
 
Do góry